Jak zlikwidować podrażnienia po goleniu miejsc intymnych?

Podrażnienia po goleniu miejsc intymnych to problem, z którym często borykają się kobiety. Powodują one dyskomfort, natomiast ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Jak pozbyć się podrażnień po goleniu? Jak zapobiegać ich powstawaniu?

Podrażnienia wywołane urazem

Skóra w miejscach intymnych jest niezwykle delikatna, dlatego też jej depilacja nie należy do najprzyjemniejszych czynności, szczególnie jeśli sięgamy po ogólnodostępne, domowe metody. Istnieje wtedy ryzyko powstawania urazów skóry, a nawet mikroranek, które prowadzą do podrażnień. Najczęściej kobiety decydują się na depilację jednorazową maszynką, której ostrze może naruszać naskórek

Odrastające włoski mogą wrastać, co prowadzi nawet do powstaniu stanu zapalnego. Goląc się maszynką elektryczną, redukujemy ryzyko wrastania włosków, lecz w dalszym ciągu musimy borykać z problemem, jakim są podrażnienia skóry. To samo dotyczy depilacji woskiem czy plastrów do golenia, które w kontekście miejsc intymnych nie są zbyt popularne, głównie ze względu na uczucie bólu i dyskomfortu podczas golenia.

Jak złagodzić podrażnienia po goleniu w miejscach intymnych?

Podrażnienie miejsc intymnych po goleniu objawia się:

  • swędzeniem,
  • pieczeniem,
  • powstawaniem krostek,
  • zaczerwienieniem.

Nieprzyjemne symptomy możemy łagodzić za pomocą różnego typu kremów czy balsamów po goleniu. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że muszą być one przeznaczone właśnie do miejsc intymnych. Skóra w tych okolicach jest bardzo delikatna, skłonna do podrażnień i reakcji alergicznych. 

Dobrej jakości kosmetyki mają w swoim składzie na przykład pantenol, masło shea, aloes czy mocznik. Co ważne, bezpośrednio po goleniu nie należy nosić obcisłej bielizny ani przemywać okolic intymnych detergentami. Możemy jednak wziąć chłodny prysznic, który nieco złagodzi objawy podrażnienia. Skórę po depilacji warto osuszyć ręcznikiem, jednak bez pocierania nim o ciało, co może nasilić pieczenie czy swędzenie.

Zobacz także  Cykl wzrostu włosa a skuteczność depilacji SHR in Motion

 

 

 

Jak zapobiegać powstawaniu podrażnień po goleniu?

Wiadomo już, jak złagodzić swędzenie skóry po goleniu miejsc intymnych, a także jak poradzić sobie z innego typu objawami podrażnienia. Niemniej jednak, warto skupić się również na kwestiach profilaktycznych. Golenie miejsc intymnych powinno być poprzedzone dokładnym oczyszczeniem oraz osuszeniem skóry. Co więcej, należy w odpowiedni sposób ją nawilżyć. 

Maszynek do golenia używajmy jednokrotnie, zgodnie z zaleceniami producenta. Nie dociskajmy ich do skóry – o wiele lepiej jest poświęcić na depilację nieco więcej czasu, przy tym goląc się delikatnie i dokładnie. Niestety, nawet jeśli przestrzegamy wszelkich zasad bezpieczeństwa, to nie mamy gwarancji, że podrażnienia po goleniu nie wystąpią. Możemy jednak zdecydować się na depilację w salonie DepilConcept, który proponuje swoim klientom innowacyjne zabiegi Super Hair Removal, oraz zastosowaniu technologii IPL. Dzięki temu unikniemy zbędnych podrażnień i uczucia dyskomfortu, a owłosienia pozbędziemy się nawet w 15 minut.

Depilacja IPL – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Depilacja metodą IPL polega na emitowaniu wiązek światła, które docierają nawet do głębokich warstw skóry, dzięki czemu są w stanie usunąć owłosienie każdego rodzaju. Krótki czas naświetlania zawdzięczamy temu, że jednocześnie pod wpływem światła pozostają większe obszary ciała, niż w przypadku depilacji laserowej. 

Wystarczy od 7 do 10 zabiegów, aby móc się cieszyć idealnie gładką skórą w okolicach bikini, a także w innych partiach ciała. Co ważne, depilacja IPL jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna dla naszego zdrowia. Dzięki niej nie musimy borykać się z problemem podrażnień po goleniu – możemy więc pożegnać zaczerwienienia, krosty czy ogólne uczucie dyskomfortu w okolicach bikini. 

Metoda IPL dedykowana jest kobietom, które chcą przede wszystkim zaoszczędzić czas, a przy tym cieszyć się dobrymi efektami zabiegu. Pamiętajmy, że na domową depilację zwykle musimy poświęcić kilkadziesiąt minut, podczas gdy depilacja IPL zajmuje jedynie kwadrans! Warto wykonać ją w profesjonalnym salonie DepilConcept, który skupia się na potrzebach każdej klientki, podchodząc do niej w sposób indywidualny.

Zobacz także  Przebarwienia – czy da się je trwale usunąć?