Jak golić pachy, aby były gładkie?

Golenie pach to zadanie, które kobiety najczęściej decydują się wykonać samodzielnie, w domowym zaciszu. Jak się okazuje, usunięcie nadmiernego owłosienia nie jest proste, a co więcej, może dojść przy tym do podrażnienia skóry. Jak golić pachy, aby te pozostały gładkie przez dłuższy czas, jednocześnie zapobiegając zaczerwienieniom skóry?

Wachlarz możliwości

Wiele kobiet zastanawia się, czym golić włosy pod pachami, aby cały proces nie trwał zbyt długo, a zarazem przynosił oczekiwane efekty? Możliwości jest bardzo duża, począwszy od tradycyjnej maszynki do golenia, na wosku czy mechanicznych depilatorach skończywszy. Tymi metodami można posłużyć się, gdy planujemy golić pachy samodzielnie, w domowych warunkach. Jeśli jednak zdecydujemy się na wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym, to możemy także skorzystać z depilacji laserowej oraz depilacji IPL

Golenie pach w domowym zaciszu jest mało efektywne – gdy golimy się za pomocą maszynki, to gładką skórą będziemy cieszyć się nie dłużej, niż przez kilka dni. Nieco lepsze efekty daje golenie woskiem, bowiem włoski zaczynają odrastać dopiero po około trzech tygodniach. Nie jest to jednak popularny sposób na pozbycie się owłosienia spod pach – osoby niedoświadczone mogą nie tylko poparzyć skórę rozgrzanym woskiem, ale również doprowadzić do zerwania naskórka. Oczywiście, możemy też skorzystać z plastrów wosku na zimno, lecz metoda ta nie jest polecana osobom o niskim progu tolerancji bólu.

Depilacja IPL – nowoczesna technologia dla gładkich pach

Podrażniona skóra pod pachami to częsty problem, z którym muszą borykać się osoby, golące pachy w domu. Jak się okazuje, nawet dobrze znana depilacja laserowa może powodować zaczerwienienie i podrażnienie skóry, które utrzymują się od kilku godzin do nawet kilku dni. Tymczasem istnieje alternatywna metoda, dzięki której golenie włosów pod pachami będzie o wiele prostsze i efektywniejsze. Mowa o depilacji światłem, która wykorzystuje fale świetlne, docierające na różną głębokość. Dzięki temu możliwe jest pozbycie się włosków wrastających czy takich, które znajdują się w trudno dostępnych miejscach, na przykład w dołach pachowych. 

Zobacz także  Podrażnienia i krostki po goleniu - przyczyny, jak złagodzić?

Po zabiegu skóra pod pachami jest gładka, a także miękka, nieprzesuszona i nietkliwa. Sam proces depilacji trwa od kilku do kilkunastu minut – w przypadku golenia pach zazwyczaj wystarczające okazuje się 5-10 minut. Warto mieć na uwadze, że sam zabieg jest bezbolesny, a także w pełni bezpieczny dla zdrowia. Aby utrzymać pożądane efekty, należy wykonać od 7 do 10 sesji, w zależności od indywidualnej oceny stanu skóry, jakiego dokonuje specjalista. Niski koszt depilacji IPL sprawia, że jest ona o wiele bardziej opłacalna, niż golenie pach w domowych warunkach. Choć wydaje nam się ono tanie, to ilość produktów, jakie musimy zakupić, aby ogolić pachy, wcale nie jest mała. Co więcej, produkty te na ogół nie są zbyt wydajne, natomiast tempo odrastania włosków sprawia, że zabieg musimy powtarzać co kilka, kilkanaście dni.

 

 

Jaką metodę golenia pach wybrać?

Kobiety wciąż poszukują idealnej metody, która pozwoli im na długo cieszyć się gładkimi pachami, a przy tym będzie niebolesna oraz nie będzie pociągać za sobą efektów ubocznych. Dużą popularnością cieszy się depilacja maszynką i woskiem, jednak coraz więcej kobiet decyduje się na golenie pach nie w domowych warunkach, a w profesjonalnych salonach DepilConcept. 

Wszystko dlatego, że mają one możliwość golenia pach (i nie tylko) za pomocą technologii IPL. Samo przeprowadzenie zabiegu zajmuje dosłownie chwilę, natomiast skóra pod pachami pozostaje gładka, niepodrażniona i przyjemna w dotyku. Depilacja IPL okazuje się być doskonałym rozwiązaniem nie tylko w porze letniej, ale przez cały rok. Dzięki niej można zapomnieć o wrastających włoskach, nieestetycznych czarnych kropkach, które pozostają po goleniu pach czy zaczerwienionej, piekącej skórze pod pachami. Najnowsza technologia zakłada maksymalizację komfortu klienta, który nie musi już przejmować się bólem, jednoznacznie kojarzonym z goleniem się. 

Zobacz także  Naturalne Piękno w nowym wymiarze – poznaj 5 historii kobiet, które powiedziały stop depilacji!