Fotodepilacja od „podszewki”

Z myślą o potrzebach potencjalnych klientów, powstał ten wpis  by rozwiać wszelkie wątpliwości oraz zaspokoić ciekawość.

 

Fotodepilacja jest zabiegiem skutecznym, komfortowym, bezbolesnym i bezpiecznym bez wątpliwości.

 

Dlaczego ?

 

Ponieważ najnowsza technologia SHR (Super Hair Remover) oparta jest na selektywnej fototermolizie. Zabieg ten wykonywany jest w metodzie in motion, czyli w ruchu. Metoda ta pozwala na stopniowe podgrzewanie skóry, prowadząc do uszkadzania cebulek włosa, a także nakładaniu się dużej częstotliwości impulsów, dzięki czemu nie ma silnych uderzeń energii, które powodują odczuwanie bólu czy też prowadzą do powstawania poparzeń. Wiązka światła wnika w głąb skóry na około 0.5 cm rozpraszając się w niej. Dodatkowo jest możliwość zmieniania ustawień względem fototypu skóry, co pozwala na bezpieczne wykonywanie zabiegów nawet w okresie lata czy u osób z ciemniejszą karnacją.

 

Pielęgnacja między zabiegowa

 

Istotną kwestią w zabiegach kontynuacyjnych jest zachowanie odpowiednich odstępów między zabiegami, by włosy miały czas wypaść. Należy również pamiętać o peeling-owaniu miejsca zabiegowego raz na tydzień, a między 10-15 dniem od wykonanego zabiegu, codziennemu masowaniu, chociażby gąbką podczas kąpieli. Czynności te wspomagają wpadanie włosów oraz ułatwiają przebijanie się przez naskórek już słabszych i cieńszych włosów. Nie można zapominać również o codziennym nawilżaniu  skóry, ponieważ ma to wpływ na lepszą penetrację światła i rozchodzenie się w niej emitowanego światła. Preparatem, który idealnie odgrywa swoją rolę pielęgnacyjną jest nasz Regenerator Enzymatyczny z aloesem, witaminą C i A, aminokwasami oraz enzymami stymulującymi produkcję elastyny i kolagenu,

a w okresie letnim prosimy o stosowanie przeciwzmarszczkowego kremu UVBlock SPF 50  by nie doprowadzić do powstania przebarwień czy poparzeń.

 

Posiadamy również Antyoksydacyjny fluid nawilżający do ciała dedykowany dla osób, które bardziej preferują kosmetyki w postaci balsamu niż hydrożelu.

Zobacz także  HomeConcept - peelinguj skórę w domu!

Jako specjaliści w branży kosmetycznej, nie jesteśmy zwolenniczkami solarium czy wylegiwaniu się na słońcu z wielu oczywistych dla nas powodów. W trakcie kontynuacji Fotodepilacji jest to bardzo istotne i wręcz zakazane, jednakże istnieją pewne odchylenia, na które my z racji najnowszej technologii możemy sobie pozwolić. Ważne by zachować odpowiedni odstęp między ekspozycją na słońce, a wykonaniem zabiegu. Zarówno jak i przed ewentualnym opalaniem jak i po, odstęp między zabiegami musi wynosić 2 tygodnie. Podobnie ma się sprawa z samoopalaczami, natomiast dotyczy odstępu ostatniej jego aplikacji, a kolejnym zaplanowanym zabiegiem.

Kolejnym bardzo ważnym tematem jest depilacja między zabiegowa. Oczywiście depilacja metodą tradycyjną jest wręcz wskazana, ponieważ do każdego zabiegu potrzebujemy maksymalnie  1-1,5 mm odrostu włosa. Depilacja ta natomiast dotyczy stosowania jednorazowych golarek czy trymerów. Zakazujemy natomiast woskowania włosów czy też ich pojedynczego wyrywania pęsetą. Działania te zaburzają proces odrostu włosa, co ma negatywny wpływ na efekty, jakie możemy uzyskać przy Fotodepilacji.

 

 

Poniżej dla zaspokojenia ciekawości został umieszczony krótki filmik zabiegu Fotodepilacji.

 

 

 

Autor Barbara Szczepanowska manager/kosmetolog

3.8/5 - (5 votes)