Depilacja – od czego zacząć?

Wyobraźmy sobie, że niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki możemy się pozbyć włosów z jednej części ciała. I tu pojawia się problem: co wybrać? Z naszej ankiety wynika, że najbardziej nie lubimy włosów z okolic bikini.

Zadaliśmy wam pytanie: Jakie strefy ciała planujesz wydepilować? Najwięcej, bo aż 32% z was zdecydowanie postawiło na depilację okolic bikini. Nic dziwnego, w końcu usuwanie zbędnego owłosienia z okolic narządów intymnych często budzi wiele problemów. Wrastanie włosków, zapalenie mieszków, podrażnienia no i oczywiście konieczność wykonywania karkołomnych akrobacji podczas codziennej depilacji. Ponad jedna trzecia z was ma tego dość i chce pozbyć się włosów z okolic bikini!

Na drugim miejscu ze sporo mniejszym wynikiem, bo 23%, znalazła się depilacja twarzy. Nie wiemy czy mieliście na myśli usuwanie wąsika, czy może wyrywanie włosków z brwi, jednak niewątpliwie sporo osób wykazało się pragmatycznym podejściem do odpowiedzi na to pytanie. Nasz klimat niestety sprawia, że przez wiele miesięcy jedyną widoczną częścią ciała jest twarz. Może właśnie dlatego prawie ¼ z was chciałaby pozbyć się właśnie tych włosków.

Niespodziewanie nogi zajęły dopiero 3 miejsce w naszym rankingu. Tylko co piąta osoba uważa usuwanie włosów z nóg za depilację „pierwszej potrzeby”.

Kobiet, którym najbardziej przeszkadza owłosienie pod pachami było już tylko 11%.Jeszcze mniej – 2% kobiet – przygodę z depilacją IPL chciałoby zacząć od usunięcia owłosienia z rąk. Pozostałe 12% to inne strefy ciała nie ujęte w naszej ankiecie.

Teorię już mamy opanowaną – pora więc przejść do praktyki!

Zobacz także  Czy depilacja wpływa na Twoją seksualność?