Czy depilacja wpływa na Twoją seksualność?

Depilacja wpływa pozytywnie na naszą seksualność – tak twierdzą seksuolodzy. Dzięki niej zwiększa się podniecenie partnerów. Kobiety czują się młodsze, bardziej zadbane i atrakcyjne. Są bardziej swobodne.

Seksuolodzy zgodnie potwierdzają, że depilacja może podnieść jakość seksu, ale tylko wtedy, gdy znamy wzajemne upodobania.

Co wpływa na naszą seksualność?

Brak akceptacji własnego ciała

W naszym społeczeństwie krytykowanie własnego ciała jest niesłychanie powszechne. Akceptacja siebie, mimo że jest trudnym zadaniem, pozwala odrzucić ograniczenia, jakie sami na siebie nakładamy i odnaleźć spokój oraz szczęście. Brak akceptacji ciała to też jeden z czynników, który bardzo często uniemożliwia zatracenie się w seksualnej przyjemności.

Akceptacja siebie to nic innego jak poczucie pewności siebie. Depilacja ma ogromny wpływ na pewność siebie i samoakceptacje,  a pewność siebie nierozerwalnie łączy się też z seksualnością.

Podrażnienia w okolicach bikini

Podstawowym zadaniem dla seksualności człowieka jest integracja duch – ciało. Nie wydepilowane, ciało czy też podrażnienia w sferze bikini zdecydowanie może zmniejszać  pewność siebie, a tym samym powodować u nas rożnego rodzaju lęki, dyskomfort, frustracje czy kompleksy.

Komfort

Francuscy naukowcy z Nicei dowiedli w badaniu z 2013 r., że depilacja klasyczna maszynką miejsc intymnych może mieć wpływ na przenikanie przez ranki i podrażnienia na skórze wirusów, zwłaszcza wirusa mięczaka zakaźnego wywołującego nieprzyjemną wysypkę, która jest nieprzyjemnym odczuciem.

Część ginekologów twierdzi, że zdrowiej dla skóry jest pozostawić choćby krótko przystrzyżone włosy, które będą stanowić barierę ochronną dla uszkodzeń mechanicznych i w naturalny sposób regulować temperaturę skóry miejsc intymnych. Na razie Polki podchodzą do tych uwag z dużym dystansem – świadczy o tym frekwencja w salonach kosmetycznych: na jedną kosmetolog wykonującą zabieg depilacji przypada codziennie nawet dziesięć klientek. Kobiety najczęściej wybierają wosk lub trwałe usunięcie włosków.

Zobacz także  Czy włosy są nam potrzebne ? - znaczenie włosów w życiu człowieka

 

Trwała depilacja może pomóc w odkrywaniu własnej seksualności, w budowaniu pewności siebie, podobaniu się sobie. Niewątpliwie poprawia komfort życia niwelując podrażnienia i wrastające włoski w okolicach bikini, które niekiedy bywają bardzo kłopotliwe i ograniczają bliskość.