Wskazania do fotodepilacji IPL

Zabiegi fotodepilacji, które proponujemy naszym klientom są bezpieczne i przyjemne, a co najważniejsze – skuteczne, tzn. dają efekt trwałej redukcji niechcianego owłosienia. Usuwamy włoski na ciele tą metodą nie tylko ze względów estetycznych, ale ze względu na fakt iż często usuwanie ich tradycyjnymi metodami doprowadza nawet do skórnych problemów medycznych. Jakie są wskazania do fotodepilacji IPL?

Wrastanie włosków

Podstawowe wskazanie – permanentne wrastanie włosków szczególnie po depilacji woskiem lub depilatorem. Problem ten dotyczy naszych klientek w różnym stopniu, ale ponad 80% z nich skarży się na włoski odrastające pod skórą. Mimo peelingów nie potrafią się one przebić przez skórę na zewnątrz. Panie próbują usunąć wrastające włoski różnymi sposobami stając do nierównej walki … z wiatrakami. Efektem są podrażnienia i ranki w miejscu włosa, doprowadzające do powstania nieestetycznych strupków i blizn.

Podrażnienie skóry lub zapalenie mieszków włosowych

Podrażenienie skóry lub zapalenie mieszków objawiają się zaczerwienieniem skóry oraz stanem ropnym. Pojawia się ono zarówno przy mocnych, grubych, ciemnych włoskach jak i w przypadku słabszych i jaśniejszych. Jest to również prawdziwa zmora panów, którzy odczuwają tego typu dolegliwości przy codziennym goleniu. Fotodepilacja jest idealnym rozwiązaniem tej sytuacji. Klienci i już po pierwszych zabiegach zauważają ogromną różnicę na swojej skórze, która staje się zdrowsza, gładka i bez podrażnień. Włoski odrastają wolniej, są słabsze i stopniowo wypadają.

Niska skuteczność innych zabiegów

Być może jesteś właśnie osobą, która cierpi z powodu szybkiego odrastania niechcianych włosków. Jest to bardzo uciążliwy problem mogący wpływać nawet na stan psychiczny i samopoczucie. Codzienna walka z naturą bywa frustrującą, syzyfową pracą. Pozbycie się takiego problemu stosując zabieg fotodepilacji to wielka ulga.

Zobacz także  Kiedy wykonać peeling - przed czy po goleniu?

Niski próg bólu

Niski próg bólu czyni z depilacji tradycyjnej tortury. Ponad 70% naszych klientek obawia się bólu podczas zabiegu, jednak po fotodepilacji są zaskoczone komfortem odczuwania zabiegu. Wiele z nich ma również tendencję do pękających naczynek, co wyklucza wiele dostępnych metod depilacji, pozostawiając wybór metod najmniej skutecznych. Fotodepilacja nie tylko pozwala na uzyskanie trwałych efektów, ale również daje możliwość zmniejszenia już powstałych zmian naczyniowych, czyli popularnych pajączków.

Zaburzenia hormonalne

Metoda IPL jest skuteczna nawet w przypadku włosków pojawiających się w efekcie zaburzeń hormonalnych. Szczególnie u kobiet włoski pojawiające się w zupełnie nieoczekiwanych miejscach (przede wszystkim na twarzy) stanowią przykry problem. Dzieje się tak np. w trakcie lub po ciąży lub w wieku menopauzalnym.

Fotodepilacja wykonana przez specjalistów to gładka, zdrowa skóra bez golenia, koniec z podrażnieniami, skaleczeniami, krostkami, czarnymi kropkami i wieloma innymi utrapieniami związanymi z depilacją. Jeśli podoba Ci się taka wizja, zapraszamy do naszych salonów! 🙂

Rate this post