Promocja ważniejsza od lokalizacji

Nowo otwarty salon DepilConcept osiągnął zysk już w 2. tygodniu funkcjonowania. To zasługa skutecznej reklamy.

Rekordowy gabinet DepilConcept to drugi już salon we Wrocławiu prowadzony przez franczyzobiorczynię Katarzynę Broszko-Dziedzic. Pierwszy działa od roku przy jednej z głównych ulic miasta w okolicy Galerii Wrocławskiej, drugi – dla odmiany – powstał na nowym osiedlu mieszkaniowym. Lokal nie jest widoczny z głównej ulicy. Aby go znaleźć, trzeba wjechać w osiedle. Tam jednak z daleka można zobaczyć dużą witrynę i łatwo zaparkować auto. Ten przykład pokazuje, zdaniem franczyzodawcy, że to nie lokalizacja jest najważniejsza, a odpowiednia promocja.

Klientka gabinetu DepilConcept

Fot. PROFIT system, Marek Relich

Inwestycja w salon fotodepilacji i fotoodmładzania pod szyldem DepilConcept wynosi niespełna 60 tys. zł.

– Od otwarcia w połowie lutego średnia sprzedaż dzienna w salonie wynosi ponad 1,7 tys. zł. To przede wszystkim zasługa marketingu i wyszkolonego personelu, bo w teorii tak specjalistyczny gabinet nie przyciągnąłby tak szybko tylu klientów. Wybierając lokalizację kierowaliśmy się odległością od już istniejącego gabinetu, kosztami wynajmu i adaptacji oraz dostępnością lokali w danym czasie – mówi Mariusz Włoczkowski, kierownik rozwoju franczyzy DepilConcept.

W Polsce usługi laserem IPL służącym do wykonywania zabiegów fotodepilacji i fotoodmładzania za pomocą intensywnych impulsów światła, wciąż są niszowe. To, jak przekonuje franczyzobiorczyni DepilConcept z Wrocławia, jest zaletą tej profesji,
Nie zdecydowałabym się na wybór biznesu, który jest dostępny na każdym kroku. Fotodepilacja to usługa specjalistyczna dedykowana konkretnej grupie klientów, których w Polsce nie brakuje. Przed podjęciem decyzji zbadałam rynek i wiedziałam, że będzie popyt. Mój pierwszy gabinet również był rentowny już od pierwszego miesiąca – opowiada Katarzyna Broszko-Dziedzic.

Sieć przygotowuje się do kolejnych otwarć. Najbliższe planowane są w marcu w Wałbrzychu i Lublinie. W czerwcu ma się pojawić trzeci salon DepilConcept we Wrocławiu.
Prowadzimy jeszcze kilka rozmów w innych dużych miastach. Poza tym nasi najmłodsi franczyzobiorcy zachęceni osiąganą rentownością planują już otwarcia następnych gabinetów w swoich miastach, aby zapewnić sobie wyłączność – dodaje Mariusz Włoczkowski.
Autor: Karolina Kazuła

Rate this post
Zobacz także  Przekonały ją konkrety - wywiad z Edą Stawską