Plantule – akcesoria do spania i relaksu z roślinnymi wypełnieniami

ODBIERZ VOUCHER

Plantule – akcesoria do spania i relaksu z roślinnymi wypełnieniami

Zdrowy sen to podstawa dobrego funkcjonowania na co dzień. Wiemy o tym doskonale. Dlatego tworzymy akcesoria do spania i relaksu z roślinnymi wypełnieniami m.in. z łusek gryki, orkiszu, prosa i płaskurki. Nasze hipoalergiczne poduszki – Plantule – dopasowują się do kształtu ciała i zapewniają prawidłową pozycję w czasie snu. Dają głowie i szyi właściwe podparcie, utrzymują kręgosłup w odpowiednim położeniu i likwidują napięcie barków. Z Plantulami wypoczywasz tak, jak potrzebuje tego Twoje ciało. Bez problemów z zaśnięciem, bólu karku i głowy czy drętwienia ramion. Wystarczy przyłożyć głowę do poduszki.

Naturalne i ekologiczne

Plantule z naturalnymi, roślinnymi wypełnieniami to zdrowsza alternatywa dla popularnych poduszek z pierzem czy wsadem syntetycznym.
Łuski zbóż, które wykorzystujemy w Plantulach, pochodzą z ekologicznych i certyfikowanych upraw, tylko od sprawdzonych polskich dostawców. Dzięki temu masz pewność, że nie zawierają szkodliwych środków ochrony roślin. Nasze łuski są wysokiej jakości – pełne, nie połamane – starannie oczyszczone i odpylone. Poszewki szyjemy z naturalnych tkanin z certyfikatem oeko-tex standard 100. To gwarancja, że wyprodukowano je w przyjazny dla zdrowia sposób, bez szkodliwych wybielaczy i innych chemikaliów.

Stworzone dla alergików

Łuski zbóż nie wywołują alergii, są więc idealnym rozwiązaniem dla osób uczulonych na tworzywa sztuczne, pierze i puch, którymi wypełnione są tradycyjne poduszki.
Kaszel, zatkany nos i problemy z oddychaniem – często nie zdajemy sobie sprawy, że wywołują je roztocze kurzu domowego, mikroskopijne pajęczaki bytujące w mieszkaniach. W łuskach zbóż występują naturalne substancje, które zapobiegają ich rozwojowi. Dzięki temu Plantule są zdrowsze od popularnych akcesoriów do spania. Są też bezpieczniejsze dla osób, które mają alergię na roztocze.

Idealne podparcie

Zdrowy sen to jeden z warunków dobrego samopoczucia w ciągu dnia. Ale jeśli nie możesz zasnąć, po przebudzeniu boli Cię głowa, odcinek szyjny kręgosłupa, a od napięcia w barkach drętwieją ramiona, trudno mówić o optymalnym wypoczynku.
Wypełnienia Plantuli są plastyczne. Przybierają dokładnie taki kształt, jaki jest potrzebny, żeby głowa, szyja i barki miały prawidłowe podparcie w czasie snu. Wystarczy, że uformujesz dłonią zagłębienie dla głowy, a potem wałek pod kark.
Plantule nie odkształcają się trwale. Nie zapadają się, jak niektóre poduszki wypełnione wsadem syntetycznym. Dzięki temu za każdym razem, kiedy kładziesz się spać, możesz je odpowiednio uformować. Tak, jak Ci najwygodniej i najkorzystniej dla kręgosłupa.
Bez problemu wyregulujesz grubość poduszki, bo poszewki wyposażyliśmy w suwak. Możesz w każdej chwili dosypać i odsypać łuski, w zależności, czy wolisz wyższe, czy bardziej płaskie podparcie.

Zdrowe wypełnienia

Roślinne wypełnienia Plantuli mają udowodnione działanie pozdrowotne.
Zboża zawierają taniny, naturalne garbniki, które chronią roślinę przed niekorzystnym wpływem drobnoustrojów. Ty też możesz skorzystać z ich dobroczynnych właściwości. Taniny obecne w naszych łuskach zapobiegają rozwojowi bakterii i roztoczy kurzu domowego. Poduszki wypełnione naturalną łuską, w przeciwieństwie do tradycyjnych, nie staną się więc siedliskiem tych szkodliwych dla zdrowia organizmów. A więc, oprócz tego, że same nie uczulają, są hipoalergiczne.
Łuski nie przylegają ciasno do siebie. Dzięki temu powietrze może swobodnie między nimi przepływać. Wsypane do poszewek z naturalnych tkanin, jak len i bawełna, zapewniają Twojej skórze zdrową wentylację w czasie snu.
Łuski nie zbijają się w jedną masę, jak tradycyjne wsady do poduszek. Zawsze pozostają sypkie i plastyczne. Ze względu na swoją ziarnistą strukturę, delikatnie, ale skutecznie masują skórę i poprawiają krążenie.
Każda odmiana łuski ma dodatkowe, korzystne dla zdrowia właściwości.

Łuska gryki

  • Działa przeciwbólowo. Poduszki z wsadem gryczanym chętnie wybierają osoby, które chcą pozbyć się bólu pleców, szyi, stawów, bóli reumatycznych i migrenowych.
  • Łuska gryczana nie nagrzewa się i pochłania wilgoć. Dlatego dobrze sprawdza się w poduszkach dla osób, które mają problem z nadmierną potliwością.

Łuska orkiszu

  • Łatwo się nagrzewa, poduszka nią wypełniona może więc działać jak termofor. Ciepła orkiszowa poduszka przyniesie ulgę w dolegliwościach wymagających ciepła, np. zapaleniu pęcherza, bólach menstruacyjnych, reumatycznych, bólach stawów i pleców.
  • Poduszki z wypełnieniem z orkiszu chętnie wybierają osoby, które jesienią i zimą łatwo przemarzają i nie lubią niskich temperatur.

Łuska płaskurki

  • Jest najlżejszą z naszych łusek. Polecamy ją osobom, którym zależy na jak najdelikatniejszej poduszce.
  • Płaskurka wywiera kojący wpływ na układ nerwowy i wspiera w walce z nadpobudliwością. Działa antydepresyjnie i ułatwia zasypianie. Poduszki z płaskurką pomagają łagodzić bóle głowy – zatok i migrenowe.
  • Polecamy je też w przypadku problemów z nadmierną potliwością, bo wsad z łusek płaskurki skutecznie reguluje proces pocenia.

Łuska prosa

  • Jest bardzo miękka i ze wszystkich łusek najmniej szeleści. Jest więc idealna dla osób przyzwyczajonych do tradycyjnych poduszek, które przy dotyku nie wydają dźwięku.
  • Łuska prosa pomaga zmniejszyć napięcie mięśni. Przynosi ulgę w dolegliwościach reumatycznych i nerwobólach.

Pobierz KOD RABATOWY i wybierz ulubione akcesoria do snu i relaksu z roślinnymi wypełnieniami na www.plantulepillows.com

ODBIERZ VOUCHER