Depilacja nóg woskiem – wszystko co należy wiedzieć

Woskowanie w domu stało się bardzo popularnym sposobem na usunięcie nadmiernego owłosienia. Choć za pomocą wosku można golić niemal wszystkie partie ciała, to kobiety najchętniej depilują nim nogi. O czym należy pamiętać, aby depilacja była bezpieczna i efektywna?

Odpowiednie przygotowanie do depilacji

Kluczem do osiągnięcia pożądanych efektów jest odpowiednie przygotowanie nóg do depilacji. Na około dobę przed planowanym zabiegiem, warto wykonać peeling, dzięki któremu pozbędziemy się zrogowaciałego naskórka. Przed przystąpieniem do golenia nóg, należy dokładnie oczyścić skórę, najlepiej za pomocą mydła oraz wody. Nie stosujmy żadnych nowych kosmetyków, które mogą wywołać reakcję alergiczną. 

Następnie skórę delikatnie osuszamy przy pomocy ręcznika. Ważne, aby nie pocierać nim o nogi, co również może prowadzić do podrażnień. Niektórzy radzą, aby depilacji woskiem nie wykonywać w drugiej połowie cyklu miesiączkowego, jednak jest to związane wyłącznie z bólem, który zazwyczaj jest wtedy nieco bardziej odczuwalny. Z medycznego punktu widzenia nie ma natomiast przeciwwskazań, aby depilacja woskiem miała miejsce nawet w czasie menstruacji.

Jak golić nogi za pomocą wosku?

Golenie woskiem nie jest trudnym zadaniem, jednak depilując się w domu, należy przestrzegać wszelkich zaleceń producenta wosku, z którego korzystamy. Przede wszystkim trzeba podgrzać go do odpowiedniej temperatury, a następnie rozprowadzić na nogach. Gdy wosk zaschnie, odrywa się go w przeciwną stronę do kierunku wzrostu włosa. Należy wykonać szybki, sprawny ruch – powolne odrywanie wosku wcale nie jest – jak się powszechnie uważa – mniej bolesne. Depilować skórę nóg za pomocą wosku możemy o dowolnej porze, jednak warto zrobić to bez zbędnego pośpiechu. 

 

 

Depilacja woskiem – wady i zalety

Jakie są zalety depilacji woskiem? Otóż dzięki tej metodzie depilacji możemy cieszyć się gładką skórą nóg nawet do 6. tygodni, choć niektórym kobietom włoski odrastają już po około 3-4 tygodniach. Po przeprowadzeniu zabiegu, włoski dorastają słabsze i cieńsze, dzięki temu depilować się można rzadziej. Usuwanie owłosienia za pomocą wosku zazwyczaj nie powoduje zaczerwienienia skóry czy powstawania krost, choć jest to kwestią bardzo indywidualną, a co więcej, zabieg musi być wykonany bardzo precyzyjnie. W kontekście wad należy wspomnieć o bólu, który wiąże się z odrywaniem wosku od skóry. Nie jest to metoda dla osób, które mają niski próg tolerancji bólu. Wadą jest również ryzyko poparzenia skóry, jeśli nałożymy na nią gorący wosk. Rozwiązaniem mogą być plastry do depilowania woskiem na zimno, jednak w tym przypadku cała procedura usuwania owłosienia jest jeszcze bardziej bolesna.

Zobacz także  Depilacja bikini głębokie - jakie są możliwości depilacji?

Czy warto depilować nogi za pomocą wosku? Alternatywne rozwiązania

Domowa depilacja nóg za pomocą wosku cieszy się ogromną popularnością – daje bowiem lepsze efekty, niż maszynka do golenia, a co więcej, sam proces usuwania owłosienia nie zajmuje zbyt wiele czasu. Z drugiej strony nie jest to metoda dla każdej kobiety – uważać powinny szczególnie osoby, którym trudno znieść ból podczas depilacji. 

Jeśli więc chcemy cieszyć się pożądanym efektem, jakim jest gładka skóra na nogach, możemy skorzystać z zabiegów depilacji Super Hair Removal, w najnowocześniejszej technologii IPL. Polega ona na naświetlaniu obszarów ciała, z których chcemy pozbyć się owłosienia. Fale świetlne mają różną długość, dzięki czemu docierają nawet w głębokie warstwy skóry. Cały zabieg jest bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut. Aby cieszyć się jego efektami, należy wykonać 7-10 sesji. Co istotne, metoda ta sprawdzi się w przypadku osób o różnych karnacjach. 

Depilację metodą IPL możemy wykonać w salonach DepilConcept, co okazuje się być o wiele lepszym rozwiązaniem, niż golenie nóg bądź innych partii ciała w domowym zaciszu. Powodem jest fakt, iż zabieg wykonywany jest przez doświadczoną osobę, która ma na względzie przede wszystkim dobro klienta. Dzięki temu unikamy ewentualnych efektów ubocznych, które związane są z domową depilacją – zaczerwienienia, swędzenia, krostek czy nawet naderwania naskórka.