Depilacja ramion – jak skutecznie można pozbyć się włosów z ramion?

Moda na gładkie, wydepilowane ciało sprawia, że coraz więcej osób decyduje się pozbyć owłosienia także z nietypowych jego partii. O ile depilacja pach, depilacja nóg czy depilacja okolic intymnych nie budzi większych wątpliwości, o tyle pozbywanie się włosków z ramion czy przedramion wciąż nie jest jeszcze bardzo popularne. Jakie metody depilacji warto wybrać w tym przypadku?

Włosy na ramionach – atut czy defekt?

Występowanie włosów w różnych obszarach ciała jest czymś zupełnie naturalnym. Niemniej jednak u niektórych są one słabo widoczne i umiejscowione głównie w bardziej oczywistych miejscach, podczas gdy u innych spore owłosienie obserwuje się na niemal całym ciele. Wiele wątpliwości estetycznych budzą włosy na przedramionach i ramionach. 

Jeszcze do niedawna były uważane za atut, jednak wyłącznie w przypadku mężczyzn. Dziś jednak wiele mówi się o konieczności ich depilowania, gdyż nie prezentują się estetycznie w koszulkach bez rękawów czy w przypadku kobiet – w tego typu sukienkach. Coraz więcej mężczyzn decyduje się pozbyć zbędnego owłosienia z okolic ramion – trend ten z roku na rok zyskuje na popularności.

Skuteczne usuwanie owłosienia z ramion domowymi sposobami – czy to możliwe?

Ramiona to stosunkowo problematyczna część ciała, zwłaszcza w kontekście samodzielnego usuwania owłosienia. Obecnie wykorzystuje się różne metody depilacji domowej, a wśród nich najpopularniejsze to:

Aby we własnym zakresie pozbyć się zbędnych włosków, trzeba być naprawdę elastycznym i zwinnym. Dostęp do poszczególnych obszarów przedramion jest bowiem nieco ograniczony, co wynika z ludzkiej anatomii. 

Wątpliwości budzi również skuteczność samodzielnego usuwania owłosienia domowymi metodami. Efekty golenia się maszynką jednorazową widoczne są przez 2-3 dni, po czym włoski zaczynają odrastać w szybkim tempie. Nieco lepsze rezultaty daje użycie wosku lub maszynki elektrycznej – te widoczne są nawet przez kilka tygodni, o ile oczywiście owłosienie zostanie usunięte w prawidłowy sposób.

Zobacz także  Wrastające włoski na brodzie - jak się ich pozbyć?

kosmetyczka depiluje klientce ramiona w salonie kosmetycznym

Depilacja ramion w profesjonalnym salonie

Depilacja okolic ramion może mieć miejsce nie tylko w domu, lecz również w profesjonalnym salonie. Metodę usuwania owłosienia specjalista dobiera, mając na uwadze preferencje oraz potrzeby klienta. Najczęściej jest to wosk bądź światło IPL. Usuwanie włosków za pomocą wosku daje szybkie rezultaty, utrzymujące się nawet do 6. tygodni. Niemniej jednak jest to stosunkowo bolesna procedura, dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie depilacja światłem IPL. Polega ona na wydzielaniu promieni elektromagnetycznych, które trafiają bezpośrednio do wnętrza skóry, niszcząc cebulkę włosa. 

Urządzenie to depilacji IPL dokładnie wie, co ma zniszczyć, zatem jego stosowanie nie niesie za sobą na przykład ryzyka poparzenia skóry. Zalety depilacji w tej formie to przede wszystkim:

  • brak odczuwania dolegliwości bólowych w czasie zabiegu,
  • brak efektów ubocznych w postaci zaczerwienienia czy krostek,
  • trwale utrzymujące się efekty,
  • niski koszt.

Warto podkreślić, że dla osiągnięcia trwałych efektów należy wykonać całą serię zabiegów – ich ilość wynosi pomiędzy 7, a 10. 

Jak skutecznie pozbyć się owłosienia z ramion?

Nadmierne owłosienie w okolicach ramion stanowi poważny defekt estetyczny – najlepiej pozbyć się go w profesjonalnym salonie, oferującym dostęp do nowoczesnych technologii depilacji skóry. Domowe metody zazwyczaj okazują się mało efektywne, a dodatkowo samo usuwanie owłosienia jest bardzo niekomfortowe. 

Tymczasem technologia IPL pozwala usuwać włoski o różnej gęstości, przy każdym typie karnacji. Choć sam zabieg przypomina nieco depilację laserową, to nie wiąże się z typowymi dla niej efektami ubocznymi, nie powoduje również ryzyka poparzenia naskórka. W kilka miesięcy można pozbyć się nieestetycznie wyglądających włosów z ramion czy przedramion. Coraz częściej na depilację IPL decydują się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, przywiązujący dużą wagę do wyglądu zewnętrznego i odpowiedniej prezencji.

Zobacz także  Wrastające włoski bikini - jak sobie poradzić?