Depilacja bikini głębokie – jakie są możliwości depilacji?

Bikini, w kontekście depilacji, dzielimy na klasyczne oraz głębokie. O ile w przypadku bikini klasycznego możemy sięgnąć po większość dostępnych metod usuwania nadmiernego owłosienia, o tyle kwestia bikini głębokiego budzi wiele wątpliwości. W jaki sposób pozbyć się owłosienia, depilując bikini głębokie? Z których opcji najlepiej skorzystać?

Depilacja głębokiego bikini woskiem?

Depilacja głębokiego bikini polega na usuwaniu owłosienia z okolic pachwin, częściowo wargi oraz dużej części górnej linii bikini. Nie ma przeciwwskazań, aby zrobić to za pomocą wosku, jednak nie przeprowadzajmy takich zabiegów na własną rękę, w domu. 

Wszystko dlatego, że skóra w tych okolicach jest bardzo delikatna i skłonna do podrażnień. Tymczasem depilacja woskiem, przeprowadzona w sposób nieumiejętny, może spowodować nie tylko dodatkowy ból, ale również przyczynić się na przykład do zerwania naskórka. Golenie głębokiego bikini za pomocą wosku nie jest polecane osobom, które nie akceptują bodźców bólowych, bowiem sam zabieg jest stosunkowo bolesny i może powodować dyskomfort.

Usuwanie włosków za pomocą lasera

W kontekście depilowania bikini głębokiego, ogromną popularnością cieszy się depilacja laserowa. Zabiegi wykonywane są w profesjonalnych salonach kosmetycznych, przez doświadczoną kosmetyczkę bądź kosmetologa. Depilacja laserowa bikini polega na emitowaniu światła, za pomocą którego dochodzi do zniszczenia mieszków włosowych. Laser nie uszkadza tkanek ani komórek, które znajdują się wokół włosa, zatem uchodzi za stosunkowo bezpieczną formę usuwania zbędnego owłosienia. Do zabiegu należy odpowiednio się przygotować, a więc konieczne jest:

  • usunięcie nadmiernego owłosienia (skrócenie włosków) przy pomocy maszynki,
  • dokładne oczyszczenie okolic bikini,
  • noszenie luźnej, nieopinającej bielizny w dniu zabiegu,
  • powstrzymanie się od aplikowania kosmetyków na skórę w okolicach intymnych.

Depilacja laserowa głębokiego bikini ma też wady, bowiem bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona. Stan ten utrzymuje się zazwyczaj od kilku godzin do nawet kilka dni – wiele zależy od stanu zdrowia skóry oraz jej zdolności regeneracyjnych. W tym czasie należy zadbać o odpowiednią higienę oraz luźną odzież, w szczególności bieliznę. Wadą depilacji laserowej bikini jest również uczucie dyskomfortu podczas zabiegu, bowiem usuwanie włosków w ten sposób może okazać się bolesne, szczególnie dla osób, które mają niski próg tolerancji bólu. Istnieje również ryzyko poparzenia skóry, jeśli zostanie ona nadmiernie nagrzana. 

Zobacz także  Mało znane fakty na temat ludzkich włosów!

 

 

Depilacja super hair removal w technologii IPL

O ile depilacja bikini laser cieszy się bardzo dużą popularnością, o tyle nieco mniej mówi się o metodzie Super Hair Removal w technologii IPL, która jest nieco zbliżona właśnie do lasera. Tutaj jednak mówimy o naświetlaniu poszczególnych okolic bikini za pomocą fal o różnej długości. Pozwala to osiągnąć pożądane efekty bez ryzyka poparzenia skóry, bowiem mieszki włosa nagrzewane są jedynie do temperatury, która umożliwia ich całkowity rozpad. 

Dzięki temu sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, natomiast pożądane efekty można zobaczyć po 7-10 sesjach, podobnie jak w przypadku depilacji laserowej bikini. Warto mieć na uwadze stosunkowo niską cenę za pojedynczy zabieg oraz krótki czas naświetlania – do usunięcia owłosienia z okolic bikini głębokiego potrzeba około 15 minut, podczas gdy depilacja laserowa trwa około godziny. 

Technologia IPL pozwala pozbyć się włosków o różnej gęstości oraz o różnej barwie, dlatego doskonale sprawdzi się w przypadku osób o każdej karnacji. Zabiegi wykonywane są w profesjonalnych salonach DepilConcept – warto się na nie zdecydować, mając na uwadze, jak bardzo problematyczna i czasochłonna jest depilacja głębokiego bikini w domowych warunkach. Ilość zabiegów, które należy przeprowadzić, ustalana jest indywidualnie, w zależności od tempa, w jakim osiągane są pożądane efekty. Depilacja IPL to rozwiązanie, o którym warto pomyśleć szczególnie przed wyjazdem na wakacje.