Czy depilacja laserowa boli? Jakie są alternatywny dla depilacji laserowej?

Zabieg fototerapii jest bardzo skuteczny. Nasze badania pokazują 30-procentową efektywność przy zwalczaniu niechcianego owłosienia już po pierwszym zabiegu! Ważne jest także odpowiednie przygotowanie, określenie ewentualnych przeciwwskazań oraz pielęgnacja skóry po zabiegu. Ogromnym atutem fotodepilacji jest wygoda. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ wiązka promienia laserowego IPL trafia wyłącznie w wybrane miejsce, omijając delikatną skórę wokół.

Co to jest fotodepilacja?

Trwała depilacja światłem polega na wysłaniu w głębokie warstwy skóry promienia energii świetlnej. Promieniowanie jest wyłapywane przez barwnik znajdujący się we włosach — melaninę. Cebulka włosowa ulega przegrzaniu i zniszczeniu. Bezpieczne i kontrolowane zniszczenie mieszka włosowego, odbywa się więc poprzez dostarczenie do jego wnętrza niewielkiej dawki energii. Impulsy mają niską energię, w efekcie czego skóra jest podgrzewana tylko do momentu, w którym dostarczona zostanie wystarczająca energia potrzebna do uszkodzenia mieszka włosowego.

Włos po kilku dniach po zabiegu wysuwa się z mieszka włosowego i wypada. Technologia IPL – SHR wykorzystuje system In Motion – w ruchu, dzięki któremu zabiegi są wyjątkowo szybkie i komfortowe. Podczas emisji szybkich błysków głowicę SHR przesuwa się po skórze, przekazując ciepło do skóry z dużą częstotliwością, co powoduje podgrzanie głębszych warstw skóry, a co za tym idzie – niszczenie mieszków włosowych. Dla uzyskania trwałych efektów redukcji owłosienia potrzeba minimum od 7 do 10 zabiegów oraz kilku zabiegów utrwalających. 

Dlaczego fotodepilacja jest bezbolesna? 

Co ważne, według opinii klientek depilacja IPL – SHR, przy utrzymaniu porównywalnej skuteczności do lasera, jest bezbolesna, ponieważ wiązka lasera trafia tylko w miejsca, gdzie występuje melanina, czyli barwnik włosa. Ten proces nazywamy wybiórczą fototermolizą, właśnie dlatego, że omija wszystkie inne miejsca i trafia w źródło problemu. 

Depilacja SHR dedykowana jest osobom z tendencją do pękania naczynek krwionośnych, z wrastającymi włoskami i krostkami w okolicy bikini. Zabieg SHR – IPL polecamy osobom z nadwrażliwością skóry na ból. Zalecamy go także przy słabej skuteczności innych zabiegów. Technologia IPL jest dla wszystkich, którzy mają dość ciągłego usuwania niechcianego owłosienia. Zabiegi SHR wykonuje się w serii, ponieważ włosy nie rosną jednocześnie. W trosce o najlepszy efekt zabieg powtarza się najczęściej kilkukrotnie w odstępach około 4 tygodniowych. 

Zobacz także  Jak golić miejsca intymne, aby były gładkie?

Trwała depilacja SHR in Motion dostosowana jest do potrzeb zarówno kobiet jak i mężczyzn. To doskonałe rozwiązanie do depilacji wąsika, depilacji pach, bikini, nóg czy rąk. Jest metodą chętnie wybierana przez mężczyzn, którzy decydują się usunąć niechciane owłosienie z pleców i klatki piersiowej. SHR – IPL to przełom w technologii trwałych metod depilacji. Nasze ekspertki w salonah DepilConcept zadbają o przyjemną atmosferę zabiegu przy jednoczesnym najwyższym poziomie usług. Jeśli szukamy naprawdę trwałego efektu sięgnijmy po trwałą depilację SHR In Motion. Ważnym atutem tej metody jest skuteczność przy jasnej barwie włosa. Nasze testy wykazały pełną skuteczność przy różnych fototypach skóry

Depilacja SHR dedykowana jest osobom z tendencją do pękania naczynek krwionośnych, z wrastającymi włoskami i krostkami w okolicy bikini. Zabieg SHR – IPL polecamy osobom z nadwrażliwością skóry na ból. Zalecamy go także przy słabej skuteczności innych zabiegów. 

Zbliżenie na nogi

Alternatywy do depilacji laserowej 

Skóra ogolona maszynką jest gładka zaledwie przez jeden dzień. Po tej krótkiej chwili gładkości przychodzi zapłacić za chęć pójścia na skróty. Inaczej jest przy depilacji woskiem. Woskowanie działa jak peeling, ponieważ podczas odrywania wosku zostają usunięte powierzchniowe warstwy martwego naskórka, co potęguje efekt super gładkiej skóry. Skóra jest wolna od niechcianych włosów przez 3 do 5 tygodni. Dzięki zastosowaniu ciepłego wosku kosmetyczka pozbywa się także cebulki włosa, co zapobiega powstawaniu ciemnych punktów pod skórą, powstających natychmiast po użyciu maszynki lub kremu do depilacji. 

Komfortowa depilacja woskiem

Osoby, które szukają alternatywy do laserowej depilacji, zachęcamy do wypróbowania komfortowej depilacji woskiem w salonach DepilConcept. Ta metoda zapewnia natychmiastowy efekt, kiedy tylko tego potrzebujesz. Jest w pełni bezpieczna nawet na najbardziej wrażliwych partiach ciała i polecana osobom w każdym wieku, także nastolatkom. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków depilacyjnych wosk przykleja się wyłącznie do włosa, spływając aż do korzenia.

Zobacz także  Jak wygląda budowa naskórka? - Akademia Naturalnego Piękna

Nasi eksperci rekomendują systematyczne wykonywanie zabiegu, ponieważ odrastające włosy po każdym zabiegu są coraz słabsze i cieńsze, co wyraźnie wydłuża czas pomiędzy kolejnymi zabiegami. Co ważne, zabieg wykonany przez kosmetyczkę będzie szybki, a wprawne wykonanie minimalizuje odczuwanie bólu. Kosmetyczka doradzi także odpowiednią i właściwą dla danego typu skóry pielęgnację, aby skóra była nie tylko wolna od włosów, ale także miękka i gładka w dotyku.