DepilConcept – biznes odporny na kryzys

DepilConcept to największy w Polsce franczyzodawca wyspecjalizowany w usługach depilacji i fotodepilacji. W sieci funkcjonuje 56 gabinetów prowadzonych przez franczyzobiorców, w tym dwa otwarte w ostatnich miesiącach. Marka pochwaliła się znakomitymi wynikami sprzedażowymi w końcówce sprzedażowej 2020 roku oraz pierwszych miesiącach 2021.

Nie licząc miesięcy, w których byliśmy zamknięci, mogę powiedzieć, że 2020 rok skończyliśmy na kilkunastoprocentowych wzrostach – wyjaśnia Mariusz Włoczkowski, dyrektor rozwoju DepilConcept. – W styczniu i lutym tego roku odnotowaliśmy wzrosty na poziomie 40 proc. w stosunku do roku 2020. Teraz nasze placówki pracują pełną parą.

Mariusz Włoczkowski mówi, że sieć wychodzi z pandemii obronną ręką. Menedżer dodaje, że udało się obronić biznes sieci i franczyzobiorców głównie dzięki elastyczności, szybkiej reakcji na zmienne warunki rynkowe oraz zaangażowaniu ludzi – zarówno po stronie centrali, jak i franczyzobiorców. Dodaje, że do końca roku DepilConcept zamierza otworzyć przynajmniej osiem nowych gabinetów franczyzowych. Kilka z nich będzie własnością dotychczasowych franczyzobiorców, którzy chcą rozwijać swoje firmy. Menedżer dodaje, że zbliża się dobry czas na inwestowanie we własny, ale sprawdzony biznes.

– Rynek jest nieco przerzedzony i samodzielne gabinety, bez silnego wsparcia, słabiej radzą sobie ze zdobywaniem nowych klientów. To czy zdołają się utrzymać na powierzchni, zależy od ich determinacji i zasobności portfela. Z własnego doświadczenia wiemy jednak, że jest popyt na nasze usługi. Łatwiej też o dobrą lokalizację i przyzwoitą stawkę najmu. Moment na inwestycję w biznes kosmetyczny wydaje się idealny – mówi Mariusz Włoczkowski.

 

Przeczytaj więcej! Artykuł „Depilacja na plusie”, Franchising.pl > 

5/5 - (1 vote)
Zobacz także  NOWY SALON DEPILCONCEPT W PRZYGOTOWANIU – RACIBÓRZ!