Naturalne Piękno w nowym wymiarze – poznaj 5 historii kobiet, które powiedziały stop depilacji!  

Londyński fotograf, filmowiec i artysta Ben Hopper wywołał duże zamieszanie przy realizacji swojego projektu zatytułowanego „Natural Beauty” – jest to seria zdjęć ukazująca kobiece standardy urody. Celem jest ustalenie dlaczego kobiety z owłosieniem na ciele są uznawane jako nieatrakcyjne. W DepilConcept szanujemy każdy wybór kobiety – dla nas zawsze jesteś tak samo ważna i atrakcyjna! Cenimy to, że jesteś sobą! Wybór zawsze należy do Ciebie!

 

Historia Sheili Santiago: Rób to co dla Ciebie jest najważniejsze!

 

„Przestałam golić włosy pod pachami około 5 lat temu. Byłam zmęczona ciągłym pozbywaniem się włosów z ciała.  Robiłam to już od 11 roku życia. Zaczęłam się zastanawiać dlaczego przechodzimy przez ten bolesny proces? Robimy to, aby pozbyć się czegoś, z czym się urodziliśmy, a co notorycznie odrasta? Dlaczego owłosienie ciała jest postrzegane jako coś brudnego? Chodzi mi o idee, które społeczeństwo nam narzuca. Na początku obawiałam się tego, co ludzie powiedzą. Ludzie mówili mi, że wyglądam na „brudną”, „śmierdzącą”, i że nikt nie będzie uprawiał ze mną seksu, gdy się nie ogolę… Ale spotykałam też ludzi, którzy mnie zachęcali i mówili, że to naturalne i piękne! Teraz czuje się bardziej komfortowo! Z włosami na ciele, czuję się piękna! Zaakceptowałam i pokochałam moje ciało, czując się świetnie we własnej skórze. Większość moich przyjaciół popiera mój wybór. Chciałbym, żeby wszyscy pozwolili sobie na robienie tego, co jest dla nich najlepsze, zamiast szukać aprobaty u kogoś innego.”

 

Historia Mayi Felix: Depilacja to Twój osobisty wybór!

„Mam dość jasną, wrażliwą skórę i grube ciemne włosy. To sprawiło, że golenie było dla mnie bardzo trudnym i często bolesnym procesem. Włosy odrastają w ciągu 24 godzin, a tradycyjne golenie maszynką kończy się krwawieniem i wysypkami. Moje pachy nigdy nie były ładne ani kobiece. Nienawidziłam tego i byłam przez to nieszczęśliwa. Pamiętam noszenie koszul z rękawami podczas pływania i chodzenia w upalne dni tylko po to, żeby zakryć moje kujące, podrażnione ciało. Nie mogłam sobie pozwolić na regularne woskowanie.  Rozpaczliwie chciałam mieć skórę i włosy takie jak moi przyjaciele. Chciałam być akceptowana – nie tylko przez innych, ale także przez siebie. Kiedy miałam 15 lat, poprosiłam mamę o depilację laserową na moje urodziny. Na szczęście moja mama jest kiepską feministką, która tak naprawdę nigdy nie dostosowała się do standardów „piękna” lub nie zadała sobie trudu związanego z pielęgnacją i zdecydowanie powiedziała „Nie, twoje ciało jest piękne, nie musisz go palić laserem”. Mając 17 lat – podczas mojego pierwszego poważnego związku z chłopakiem, który kochał moje ciało dużo bardziej niż ja, postanowiłam spróbować czegoś radykalnego. Chciałam przestać się męczyć i gniewać się na moje ciało. Nie byłam taka, jak chciałam. W efekcie przestałam się golić! Od tamtej decyzji ogoliłam się tylko kilka razy, zwykle dlatego, że wciąż nie potrafiłam pozbyć się absurdalnego uczucia, że ​​nie będę w stanie wyglądać kobieco w sukni balowej z włosami pod pachami. Byłam świadoma ludzi spoglądających lub komentujących mój wygląd. Czułam się zawstydzona, zdenerwowana i chciałam usprawiedliwić się, zanim ktokolwiek inny będzie mógł komentować moje owłosienie. Wciąż przykrywam włosy latem i zdecydowanie starałam się to ukryć podczas mojego roku pracy za barem. W tym roku skontaktował się z mną Ben Hopper i zgodziłam się, aby sfotografował mnie w projekcie „Natural Beauty”. To doświadczenie całkowicie zmieniło moje odczucia w stosunku do moich pach zwiększając moje poczucie wartości. Czas pokazać się moim przyjaciołom i szerszej publiczności, zobaczyło mnie ponad pół miliona osób! Po przeczytaniu komentarzy na Facebooku poczułam się dumna z tego, że jestem przykładem tego, jak piękne są kobiece ciała, bez względu na to, co z nimi zrobimy. Kocham siebie teraz. Mogę się jeszcze golić od czasu do czasu, tak jak mogę nosić szminkę lub farbować włosy. To mój osobisty wybór i ekspresja!  Zamiast dostosowywać się do przyjętych norm, które mnie nie interesują. Zawsze możesz wrócić do golenia, bez szkody dla siebie samej.”

Zobacz także  Czy depilacja laserowa może prowadzić do bezpłodności?

 

Historia Alexis Calvas: Moje naturalne ciało!

„Przestałam się golić gdy zdałam sobie sprawę, że nie mam pojęcia, jak wygląda moje „naturalne” ciało – golę się już od 15 lat! Czułam, brak mojej zgody na to. W końcu stało się to dla mnie naprawdę wyzwalającym doświadczeniem, a prysznice są teraz tak szybkie i łatwe. Jestem pewna, że nigdy nie wrócę do depilacji!”

 

Historia Charlot Conway: Akceptuję siebie!

„Przestałam golić włosy na ciele, kiedy zdałam sobie sprawę, że to mój wybór, a nie konieczność. Że bezsensowne było marnowanie czasu, pieniędzy i energii, aby spełnić oczekiwania innych dotyczące gładkiej skóry. Początkowo jako 17-latka byłam wyjątkowo dumna z siebie – byłam wyzwolona. Zastanawiałam się jak owłosienie może wpłynąć na postrzeganie mnie przez innych? Przez lata miałam mieszane myśli. Inspirowałam kobiety do zaprzestania usuwania włosów. Kilkakrotnie nazywały mnie odważną i dzieliły ze mną swój osobisty wewnętrzny konflikt w tej sprawie. Rozmawiałam z kochankami i przyjaciółmi, którzy twierdzili, że moje włosy są atrakcyjne, symbolizujące wolność i naturę, że nawet tego nie zauważają. Wspominam o tym, ponieważ uważam, że jedną z największych motywacji do usuwania owłosienia na ciele jest uznanie go za atrakcyjne seksualnie. Staje się nieco bardziej akceptowalna, wciąż rzadko spotyka się kobietę z włochatymi nogami lub mężczyznę z ogolonymi pachami.”

 

Historia Alex Wellburn: Bądź sobą!

 

„W tym momencie życia czuję, że poprawnym pytaniem nie powinno być „dlaczego pozwoliłaś rosnąć swoim włosom pod pachami?”, ale tak naprawdę „po co się golić?” Zawsze byłam bardzo owłosiona – jako dziecko, nastolatka i teraz kobieta. W młodości zawsze czułam się bardzo niepewnie, ponieważ stereotypy utrwalone przez społeczeństwo nie pokazywały włosów na rękach, nogach i pachach. Spędzałam wiele godzin na goleniu, a także wydawałam dużo pieniędzy na maszynki, kremy i plastry – tylko po to, aby skończyć z podrażnieniami skóry. Pewnego dnia moja fizyczna i psychiczna irytacja stała się tak intensywna, że ​​zdałam sobie sprawę, że golenie nie jest zdrowe dla mojej skóry. Na początku czułam się jednak niepewnie. Pochodzę z Wenezueli, gdzie przemysł kosmetyczny dla kobiet stał się narodową rozrywką i obsesją dla innych. W ciągu ostatnich trzech dekad Wenezuela zdobyła więcej tytułów piękności niż jakikolwiek inny kraj: Miss World, Miss Universe… Wiele wenezuelskich matek narzuca zasady przemysłu kosmetycznego swoim córką natychmiast po urodzeniu. Tak więc postanowiłam o przejęciu na własność mojego ciała – przestałam się golić. Chciałam przełamać mentalną barierę, wobec siebie i społeczeństwa. Nie jestem osobą, która próbuje dyktować zasady piękna. Uważam, że piękno jest bardzo subiektywne. Bądźcie sobą! Ci, którzy świętują kim i czym są, tworzą otwartą  i bezpieczną przestrzeń dla tych, którzy usiłują zrozumieć, kim i czym chcą być w życiu. Łatwiej jest powiedzieć niż zrobić, ale spróbuj!”

Zobacz także  Fotoodmładzanie E-Light - efekty, ile zabiegów?

 

Jeżeli uważasz, że nie chcesz się depilować aby poznać swoje ciało w naturalnej odsłonie – szanujemy Twoją decyzję! Natomiast jeżeli uznasz, że czas na skuteczną i trwałą depilację to wybierz dedykowany zabieg depilacji laserowej SHR in Motion (fotodepilacja) lub depilację woskiem! Zawsze w naszych gabinetach podczas bezpłatnej konsultacji możesz porozmawiać z kosmetolożką lub kosmetyczką o swoich przekonaniach, obawach dotyczących Twojego owłosienia! Pamiętaj! Ważne jest to abyś była zawsze sobą i żyła w zgodzie z własnym „Ja”!

 

 

Źródło: artfido.com