Depilacja pach – jak i czym golić pachy?

Nadmierne owłosienie niektórych okolic ciała może sprawiać nie lada problem. Wciąż odrastające włoski powodują, że czujemy się mało komfortowo i ciągle szukamy skutecznego sposobu, żeby się ich pozbyć. Niestety nie wszystkie rodzaje depilacji sprawiają, że nasza skóra jest gładka i pozbawiona podrażnień. Szczególnie kłopotliwe są miejsca, w których skóra jest delikatna i źle reaguje na wszelkiego rodzaju zmiany. Takimi miejscami najczęściej są pachy. 

Jak i czym golić pachy? 

Zastanawiasz się jak golić pachy? Owłosienie pod pachami występuje u każdej z nas. Golenie pach a pocenie, czy istnieje związek? Gładka skóra pod pachami to większa higiena. Wolna od włosów skóra mniej się poci, łatwiej usunąć z niej zanieczyszczenia i bakterie, które mogą stać się przyczyną infekcji skóry. Golenie tych okolic maszynką daję w miarę zadowalający efekt, ale na bardzo krótko. Należy także pamiętać o doborze właściwych kosmetyków do depilacji maszynką oraz o regularnej zmianie ostrzy. Niestety już po upływie jednego lub dwóch dni skóra przestaje być gładka, włoski zaczynają odrastać i wymagają kolejnego golenia. Na szczęście postęp w kosmetyce daje nam szereg możliwości skutecznej depilacji pach, która pozwoli nam pozbyć się niechcianych włosów na znacznie dłuższy czas.

 

Jak depilować pachy? Depilacja pach maszynką to już przeszłość! Która metoda będzie wywoływała najmniej podrażnień i będzie skuteczna? Przyjrzyjmy się dostępnym alternatywom. 

Depilacja pach woskiem

Depilacja woskiem nie polega na skracaniu włosów tuż przy samej skórze, jej działanie opiera się na wyrywaniu włosów wraz z cebulką. Ten rodzaj zabiegu daje nam komfort gładkiej skóry pod pachami na kilka tygodni, a częstotliwość wykonywania zabiegu jest zależna od genetycznych uwarunkowań do tempa odrastania włosów. Co to oznacza w praktyce? Koniec z goleniem uciążliwego odrastania włosków co drugi dzień, jak wtedy, gdy golenie pach odbywa się maszynką. Z drugiej jednak strony, depilacja pach woskiem nie jest tak łatwa i dostępna, jak golenie się maszynką, a wykonanie jej samodzielnie prawie niemożliwe. Dlatego najlepszym rozwiązanie

Jak przebiega depilacja pach woskiem? 

Do wyboru mamy kilka rodzajów wosku, woski tradycyjne i pasty cukrowe. Nasi eksperci dopasowują rodzaj produktu do potrzeb i oczekiwań klientki. Podczas zabiegu miękkim woskiem kosmetyczka nakłada szpatułką ciepły wosk, potem nakłada pasek z płótna i zrywa wosk wraz z włoskami. Inny rodzaj – twardy wosk, posiada mniejszą temperaturę topnienia, po nałożeniu i zastygnięciu zrywa się go ręką. Można go nakładać na skórę wielokrotnie, bez obawy o naderwanie naskórka. Zatem na wrażliwe partie ciała jest bezpieczniejszy i mniej bolesny, gdyż przykleja się tylko do włosków, a nie do skóry. Niestety w większości przypadków depilowanie pach wiąże się z niewielkim dyskomfortem, a nawet delikatnym uczuciem bólu. Natężenie bólu zależy od odporności danej osoby na ból, od wrażliwości i stanu nawilżenia skóry oraz od długości i gęstości włosków. Warto jednak chociaż raz spróbować rozprawić się z owłosieniem pod pachami w ten sposób, aby przekonać się, czy nie jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie.

Zobacz także  Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Depilacja pach depilatorem

Kolejnym ze sposobów na pozbycie się niechcianych włosków jest depilator. Jednak w tym przypadku brak wprawy albo niewłaściwy sprzęt mogą skutkować dużą nieprzyjemnością zabiegu. Z tego względu zawsze warto wybrać wosk. Trzeba jednak pamiętać, by depilując pachy, zawsze oczyszczać skórę przed i po zabiegu oraz starać się odczekać jakiś czas, zanim użyjemy antyperspirantu, bądź założymy bieliznę, która może wywołać podrażnienia.

Fotodepilacja pach

Ostatnim, przynoszącym najlepsze efekty sposobem na pozbycie się owłosienia ze skóry pod pachami jest fotodepilacja – IPL. Jest ona bardzo skuteczna, kilka do kilkunastu zabiegów pozwala na trwałe pozbycie się tego problemu. Depilacja SHR dedykowana jest osobom z tendencją do pękania naczynek krwionośnych, z wrastającymi włoskami i krostkami w okolicy bikini. Zabieg SHR – IPL polecamy osobom z nadwrażliwością skóry na ból. Zalecamy go także przy słabej skuteczności innych zabiegów. 

 

W opinii osób korzystających z depilacji IPL wskazano jednogłośnie, że metoda fotodepilacji jest zdecydowanie bardziej komfortowa niż inne metody, ponieważ jest właściwie bezbolesna. Należy dodać, że średnia cena terapii IPL jest znacznie niższa niż standardowe koszty usuwania owłosienia zwykłym laserem. Jeśli policzymy, ile w ciągu roku wydajemy na maszynki do golenia lub wosk, zdecydowanie się na fotodepilację będzie znacznie łatwiejsze. 

Trzeba przy tym zaznaczyć, że pozbędziemy się wówczas również problemu podrażnień skóry, wrastania włosków i pojawiania się nieestetycznych czarnych kropek pod powierzchnią skóry w miejscach rozwijania się  cebulek włosowych. To rozwiązanie dla osób ceniących wygodę i oczekują trwałych efektów. 

Ile kosztuje depilacja pach w gabinecie kosmetycznym?

Koszt depilacji pach w gabinecie kosmetycznym zależy od wybranej metody oraz lokalizacji salonu. Depilacja woskiem jest najtańszą opcją, z cenami wahającymi się od 100 do 200 zł za sesję. Depilacja laserowa, oferująca długotrwałe efekty, jest droższa – koszt jednej sesji wynosi od 200 do 300 zł, a pełna seria zabiegów może wynieść od 1000 do 2000 zł. Metoda SHR in Motion, będąca nowoczesną i komfortową alternatywą, ma ceny podobne do depilacji laserowej, z jedną sesją kosztującą od 200 do 300 zł.

Zobacz także  Włosy na pośladkach - jakie są metody ich usuwania?

Jakie są zalety regularnej depilacji pach?

Regularna depilacja pach to nie tylko kwestia estetyki, ale także higieny i komfortu. Usuwanie włosków z tego obszaru ma wiele korzyści, które mogą wpłynąć na nasze codzienne życie i samopoczucie. Oto niektóre z najważniejszych zalet:

  • Lepsza higiena: Usunięcie włosków zmniejsza możliwość gromadzenia się potu i bakterii, co przekłada się na świeższy zapach i mniejszą ilość nieprzyjemnych zapachów.
  • Estetyczny wygląd: Gładkie pachy wyglądają bardziej estetycznie, szczególnie w ubraniach bez rękawów, co może zwiększyć pewność siebie.
  • Komfort: Brak włosków sprawia, że skóra jest mniej narażona na podrażnienia i otarcia, co jest szczególnie ważne podczas aktywności fizycznej.
  • Zmniejszenie potliwości: Choć włoski same w sobie nie wpływają na ilość wydzielanego potu, ich brak może pomóc w lepszym zarządzaniu higieną i uczuciem suchości.
  • Dłuższy efekt: W porównaniu do golenia, depilacja zapewnia dłuższy okres gładkiej skóry, ponieważ włoski są usuwane razem z cebulkami.
  • Redukcja wrastających włosków: Regularna depilacja może pomóc w zmniejszeniu liczby wrastających włosków, które mogą być bolesne i nieestetyczne.

Czy golenie pach zmniejsza pocenie?

Golenie pach nie zmniejsza ilości wydzielanego potu, ponieważ gruczoły potowe pozostają niezmienione przez sam proces golenia. Jednak usunięcie włosków może pomóc w lepszym zarządzaniu higieną pach, co sprawia, że pot jest mniej zauważalny. Włoski mogą zatrzymywać pot i bakterie, co może prowadzić do nieprzyjemnego zapachu. Dlatego, choć golenie nie wpływa bezpośrednio na gruczoły potowe, może przyczynić się do uczucia większej świeżości i komfortu.