Franchising.pl: Rentowny od początku

Pierwszy miesiąc działalności lubelskie centrum fotodepilacji i fotoodmładzania DepilConcept zamknęło na plusie.

DepilConcept to sieć specjalistycznych salonów kosmetycznych oferujących kompleksowe usługi trwałej depilacji. Firma wykorzystuje do tego celu urządzenia oparte na technologii fototerapii. W Portugalii działa 31 punktów pod logo DepilConcept, w tym 24 franczyzowe. Salon w Lublinie otwarty 16 marca jest pierwszą placówką w Polsce, a jego właścicielem jest Wojciech Mazurek. Już w pierwszym miesiącu prowadzenia biznesu punkt przyniósł zyski.

– Tak dobry start był możliwy dzięki wszechstronnemu wsparciu franczyzodawcy. Z perspektywy czasu oceniam, że uruchomienie tego typu biznesu, przy moim jednoczesnym dużym zaangażowaniu w działalności, które już prowadzę, byłoby dużo trudniejsze, gdyby nie kompleksowa pomoc w zakresie działań marketingowych, szkoleniowych i organizacyjnych. Rozważam otwarcie drugiego salonu w najbliższych miesiącach – mówi Mazurek.

Inwestycja we własny salon DepilConcept rozpoczyna się od 119 tys. zł. Miesięczna opłata licencyjna wynosi 1 tys. zł, tyle samo trzeba co miesiąc wpłacać na fundusz marketingowy. Przyszły franczyzobiorca musi mieć lokal o powierzchni od 25 do 40 m2, nie musi być w głównym ciągu handlowym. Partnerzy DepilConcept mogą liczyć na pomoc i doradztwo zarówno w trakcie przygotowań do otwarcia placówki, jak i przez cały czas jej funkcjonowania. Franczyzobiorca przechodzi szereg szkoleń oraz otrzymuje dostęp do materiałów reklamowych. Ma również wyłączność terytorialną na danym obszarze.

Link do artykułu na Franchising.pl