Mity na temat IPL

Czasami spotykamy się z opinią, że IPL nie działa. Postanowiliśmy sprawdzić skąd biorą się takie stwierdzenia i jakie są powody takich opinii …

IPL IPLowi nie równy

Urządzenie do trwałej redukcji owłosienia i innych zabiegów wykorzystujących zjawisko selektywnej fototermolizy jest złożonym, ale również bardzo delikatnym sprzętem. Wymaga stałej konserwacji, której głównym elementem jest wymiana lamp odpowiadających za dostarczanie promieniowania do skóry. Jeśli lampa jest niesprawna, cała moc urządzenia ucieka i nie ma szans, żeby efektywnie zadziałać na włosy, przebarwienia czy naczynka. Lampy powinny być wymieniane co kilkadziesiąt tysięcy strzałów. W praktyce oznacza to, że w naszych gabinetach wymienia się lampę 1 a nawet 2 razy w miesiącu!

Wiele gabinetów niestety oszczędza na kosztownych elementach eksploatacyjnych  i nie wymienia lamp. Wykonując zabiegi na zużytej lampie , brak efektów jest w zasadzie oczywistą konsekwencją. Przykre jest, że nierzetelne salony pozbawiają nadziei na pozbycie się włosków tak wielu klientów i psują opinię o zabiegu… W gabinetach sieci DepilConcept lampy wymieniane są  zgodnie z normami i limitami strzałów co potwierdzone jest certyfikatami profesjonalnego serwisu. Dzięki temu uzyskujemy maksymalną efektywność zabiegów.

Dodatkowym elementem o którym należy pamiętać są filtry, dzięki którym ekstrahujemy z wiązki skoncentrowanego światła te długości fali, jakie są niezbędne do przeprowadzenia skutecznego zabiegu. Filtry powinny być czyszczone przynajmniej raz dziennie. Zaniechanie tej procedury ma duży wpływ na skuteczność zabiegu – zanieczyszczone filtry przepuszczają przy strzale mniejszą ilość światła. Niezwykle ważne dla żywotności i sprawności urządzenia jest również dbanie o układ chłodzenia.

Skomplikowane procedury konserwacji sprzętu wymagają od personelu idealnego przygotowania merytorycznego. Bardzo ważne są więc regularne szkolenia – przed rozpoczęciem pracy z urządzeniem i przez cały okres wykonywania zabiegów.

Zobacz także  Wszystko o hirsutyzmie

Za mało energii

Kolejnym czynnikiem wpływającym na efektywność zabiegów jest jakość urządzenia, a właściwie jego moc. Jeśli dawka energii emitowana przez IPL jest niska, cebulki włosowe nie zostaną uszkodzone i włosy siłą rzeczy odrosną zbyt szybko. Dotyczy to nie tylko sprzętów gabinetowych, ale i oferowanych urządzeń  IPL do użytku domowego.  Pamiętajmy, że producent sprzętów domowych nie może przekazać w użytkowanie urządzeń o wysokiej mocy (niezbędnej do uzyskania efektów), gdyż jest to niebezpieczne i  skutkowałoby reklamacjami i pozwami od klientów, którzy nie zostali przeszkoleni do wykonywania zabiegów.   W tej sytuacji wina zazwyczaj leży po stronie nadmiernych oszczędności. Kupując tani sprzęt z niesprawdzonych źródeł oszczędza się tylko pozornie. Prędzej czy później klienci zniechęceni brakiem rezultatów i tak zrezygnują z zabiegów lub na szczęście przychodzą do profesjonalnych gabinetów.

Koszty, koszty, koszty… i zakupy grupowe

Na koszt zabiegu składa się bardzo wiele czynników: zakup i eksploatacja urządzenia, kosmetyki, akcesoria jednorazowe, praca i dodatkowe koszty związane z zatrudnieniem, szkoleniem pracownika oraz wynajem lokalu i wszystkie związane z tym opłaty. Nie jest więc możliwe, żeby oferować bardzo tanie zabiegi, bez konieczności oszczędzania na którymkolwiek  z wymienionych elementów . Z lokalu, pracownika i kosmetyków raczej nie zrezygnujemy, dlatego oszczędności zazwyczaj dotykają sprzętu i szkoleń.

W tym miejscu musimy wspomnieć o zakupach grupowych, bo jest to jeden z najczęściej pojawiających się argumentów w dyskusjach z osobami podważającymi skuteczność zabiegów IPL. Scenariusz najczęściej wygląda tak: „znalazłam na portalu z zakupami grupowymi super ofertę, zabiegi IPL za 20% ceny – oczywiście kupiłam, nie było efektów, dlatego zrezygnowałam . Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy?

Nawet jeśli gabinet oferujący zakupy grupowe pracuje na w pełni sprawnym sprzęcie, na czymś jednak trzeba zaoszczędzić… Jak to zrobić, żeby klient się nie zorientował? Metoda jest prosta – można wykonywać co drugi lub co trzeci strzał. Aby osiągnąć maksymalną skuteczność fotodepilacji skóra powinna zostać równomiernie podanna działaniu światła, strzały powinny delikatnie się nakładać  Pamiętajmy, że każdy kolejny strzał to krok w kierunku wymiany kosztownej lampy. Jeśli strzałów będzie mniej, lampa starczy na dłużej. Oszczędność gwarantowana, podobnie jak kiepskie efekty i niezadowolenie klientek.

Zobacz także  Prima Aprilis!

Brak szkoleń – niewiedza personelu

Szkolenia pracowników to duża  inwestycja. Jeśli gabinet na niej oszczędza, błyskawicznie przekłada się to na efekty pracy. Zbyt mała ilość żelu przewodzącego, błędy techniczne takie jak np. nieprawidłowe trzymanie głowicy i niestaranne obchodzenie się z urządzeniem, mogą zmienić najlepsze urządzenie w bezużyteczny mebel. Wykwalifikowany personel to największa siła gabinetu. Wiele negatywnych opinii na temat IPL związanych jest właśnie z błędami w metodyce przeprowadzania zabiegu. Jest to kolejny argument za tym, żeby stawiać wyłącznie na profesjonalne gabinety. Takie, w których wszyscy pracownicy uczestniczą w regularnych szkoleniach, wymieniają doświadczenia i nieustannie poszerzają swoją wiedzę. Zapraszamy do DepilConcept.

3/5 - (92 votes)