Ile kosztuje depilacja woskiem?

Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą wosku jest niezwykle skuteczne – efekty utrzymują się nawet do 6. tygodni. Depilacja może mieć miejsce w domowych warunkach, jednak profesjonalne zabiegi z tego zakresu oferują również salony kosmetyczne, gdzie w szybki, komfortowy i bezpieczny sposób możesz pozbyć się włosków. Ile kosztuje depilacja woskiem w salonie? Od czego zależy cena zabiegu?

Dlaczego warto wybrać wosk jako metodę usuwania owłosienia?

Wśród wielu dostępnych obecnie metod depilacji to właśnie wosk cieszy się największą popularnością. Wynika to z faktu, iż za jego pomocą można usunąć zbędne owłosienie w bardzo krótkim czasie, a efekty widoczne są natychmiastowo. Kobiety często rozpatrują tę metodę w kategorii „last minute” – zyskuje ona na znaczeniu zwłaszcza przed ważnym wydarzeniem czy wyjazdem na wakacje. Depilacja woskiem niesie za sobą pewne uniedogodnienia, takie jak odczucia bólowe czy lekkie zaczerwienienie, jakie może wystąpić bezpośrednio po zabiegu. 

Niemniej jednak prawidłowo przeprowadzona procedura powoduje minimalne efekty uboczne, jednocześnie pozwala cieszyć się idealnie gładką skórą. Warto mieć na uwadze, że rezultaty utrzymują się bardzo długood 3 do nawet 6 tygodni, w zależności od indywidualnych tendencji do odrastania włosków czy częstotliwości, z jaką przeprowadzana była dotychczas depilacja woskiem.

depilacja woskiem w salonie kosmetycznym przy różowych świeczkach

Koszt usuwania owłosienia domowymi sposobami a koszty depilacji w salonie

Depilacja woskiem może odbywać się w domu, lecz zabieg ten znajduje się również w ofercie profesjonalnych salonów. Najczęściej osoby zainteresowane usuwaniem owłosienia w ten sposób skupiają się na kosztach, jakie będą musiały ponieść. Depilacja w domu jest tańsza – zestaw kosztuje około 80-200 zł i można używać go przez dłuższy czas, zwłaszcza w przypadku podgrzewacza. 

Profesjonalne zestawy są jednak znacznie droższe, co rodzi pytanie o sens ich kupowania, zwłaszcza przez osoby niemające dużego doświadczenia w kwestii stosowania wosku. Ponadto usuwanie włosków domowym sposobem jest ryzykowne – istnieje duże prawdopodobieństwo poparzenia skóry, oderwania naskórka czy powstawania nieestetycznych ran. Warto więc wziąć pod uwagę zabiegi, które wykonywane są w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Przeprowadza je specjalista, posiadający dużą wiedzę oraz praktykę zawodową, co daje poczucie bezpieczeństwa i pewności. Koszt depilacji woskiem waha się w przedziale od 25 do 250 zł, w zależności od wybranej strefy, z której ma zostać usunięte owłosienie. 

Zobacz także  Jak się pozbyć pajączków?

Za pomocą wosku najczęściej depiluje się nogi, pachy, okolice bikini, meszek na twarzy czy brwi. Jednocześnie warto mieć na uwadze, że klientka może wybrać pomiędzy metodą paskową a bezpaskową, w zależności od preferencji własnych. Przed wizytą w salonie należy dopytać, ile dokładnie będzie kosztował zabieg, na określone partie ciała. Jednocześnie decydując się na depilację kilku stref, często można skorzystać z różnego rodzaju promocji. W tej kwestii wszelkich informacji udzieli kosmetyczka, która przeprowadzi zabieg usuwania owłosienia woskiem.

Promocje i rabaty, dzięki którym tanio i bezpiecznie można usuwać owłosienie za pomocą wosku

Zastanawiając się, ile kosztuje depilacja woskiem, wato wziąć pod uwagę nie tylko cenę regularną, lecz również liczne rabaty i promocje, z których mogą skorzystać klientki salonów kosmetycznych. Często otrzymują one kilkanaście procent zniżki na pierwszy zabieg bądź płacą za depilację drugiej strefy o połowę mniej. 

Oznacza to, że jeszcze niższym kosztem mogą zapewnić sobie piękną i gładką skórę. Jednocześnie należy pamiętać, że depilowanie woskiem w salonie daje duże poczucie bezpieczeństwa i pozwala do minimum zredukować ewentualne efekty uboczne. Rozpoczynając swoją przygodę z woskiem, w większości przypadków należy przeprowadzać zabieg co 3-4 tygodnia. Niemniej jednak wraz z upływem czasu włosy stają się coraz cieńsze i słabsze, przez co efekty utrzymują się znacznie dłużej. W przypadku regularnego usuwania owłosienia za pomocą wosku, po kilku miesiącach wizyty w salonie będą odbywały się co 5-6 tygodni.