Kosmetyk miesiąca – maj – Colagenis – przeciwzmarszczkowy krem z efektem liftingu

Colagenis – przeciwzmarszczkowy krem z efektem liftingu ConceptPlus

Dzięki wysokiemu stężeniu Hexapeptyd Argireline — formuła szybko wnika w skórę, zwiększa poziom produkcji kolagenu i elastyny w skórze, wzmacniając jej strukturę. Zmniejszają się linie mimiczne, zmarszczki. Skóra odzyskuje utraconą witalność.

   

Co powinnaś wiedzieć o zmarszczkach ?

Jednym z głównych czynników powodujących powstawanie zmarszczek jest fotostarzenie, spowodowane długotrwałą ekspozycją na światło słoneczne. Zła dieta, siedzący tryb życia i brak rutyny w pielęgnacji skóry to kolejne czynniki, które przyspieszają spadek poziomu dwóch bardzo ważnych białek: kolagenu i elastyny.

Szacuje się, że od 30 roku życia zdolność wytwarzania i syntezy tych białek zmniejsza się od 1% do 2% rocznie. Kiedy osiągniemy wiek 50 lat, roczny spadek może sięgać 35%.

Poza naturalnymi przyczynami związanymi z upływem lat, niektóre nawyki nabyte w trakcie życia mogą przyczynić się do zmniejszenia ilości włókien kolagenowych i elastynowych w naszej skórze.

Z czasem pojawiają się pierwsze oznaki starzenia i zmarszczki, a także utrata elastyczności i jędrności skóry twarzy.

Istnieją cztery rodzaje zmarszczek, w zależności od wieku i rodzaju skóry:

  • Drobne zmarszczki

Występują dość często u kobiet o jasnej karnacji i powyżej 30 roku życia, co jest bezpośrednio związane z utratą kolagenu. Drobne zmarszczki pojawiają się głównie w wyniku ekspozycji na światło słoneczne, bez profilaktycznego i regularnego stosowania filtrów przeciwsłonecznych.

  • Zmarszczki mimiczne

Zmarszczki mimiczne pojawiają się jako naturalna konsekwencja ruchu twarzy, dlatego nie są widoczne, gdy jest ona w spoczynku. Na naszych twarzach pojawiają się między 30 a 40 rokiem życia.

  • Głębokie zmarszczki

Głębokie zmarszczki zaznaczają się na powierzchni skóry i są widoczne nawet przy spoczynku twarzy, pojawiając się między 40 a 50 rokiem życia, w wyniku starzenia genetycznego. Głębokie zmarszczki sprawiają, że twarz wygląda na bardziej zmęczoną.

  • Zmarszczki grawitacyjne

Od 60 roku życia na naszej twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki grawitacyjne.

Zobacz także  Kosmetyk miesiąca - czerwiec - Pielęgnujący krem BB z filtrem SPF 50

Zmarszczki grawitacyjne zostały tak nazwane ze względu na grawitację, która w naturalny sposób ściąga skórę w dół. Skóra jest też zwykle cieńsza, a zwiotczenie zaczyna być widoczne również na szyi i dekolcie. Mogą pojawić się przed 60 rokiem życia z powodu palenia tytoniu i nadmiernego nasłonecznienia, które wręcz pogłębiają problem.

 

 

Jak ujędrnić skórę twarzy i zapobiegać powstawaniu zmarszczek ?

Zarówno elastyna, jak i kolagen nie mogą być wchłaniane bezpośrednio przez skórę, ale szybko działająca formuła Kremu Colagenis stymuluje syntezę tych białek.

Formuła Colagenis – naszego kosmetyku miesiąca – oparta jest na aktywnym składniku Hexapeptyd Argireline, który posiada wyjątkową zdolność do stymulacji produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra odzyskuje utraconą witalność i opóźnia pojawianie się nowych oznak starzenia. Peptyd ten działa hamująco na miejscowe skurcze mięśni, rozluźnia mięśnie twarzy i widocznie działa na zmarszczki. Zmniejsza linie mimiczne, głębokie bruzdy, wiotczenie skóry i zwiększa elastyczność skóry.

Wyciąg z alg tworzy na powierzchni skóry film, który wiąże wodę (ogranicza TEWL, czyli transepidermalną utratę wody) i wpływa na odpowiednie nawilżenie. Kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę.

 

Hexapeptyd Argireline – 3 działania w 1 składniku aktywnym:

  1. Zmniejsza widoczność zmarszczek – poprzez rozluźnienie mięśni twarzy.
  2. Wspomaga produkcję kolagenu, pomaga poprawić teksturę i koloryt skóry.
  3. Poprawia nawilżenie skóry – poprzez zmniejszenie utraty wody ze skóry.

Dzięki Colagenis witalność skóry odzyskuje się naturalnie, szybko i intensywnie !

 

 

Colagenis – Przeciwzmarszczkowy krem z efektem liftingu Concept+ dostępny jest w salonach DepilConcept na terenie całego kraju. Tylko w maju nasz kosmetyk miesiąca kupisz z rabatem.

Sprawdź, gdzie znajdziesz najbliższy salon DepilConcept: https://depilconcept.pl/kontakt/

Rate this post