Dlaczego jesień to idealny czas na fototerapię skóry?

Mniej intensywne światło słoneczne sprawia, że jesień to świetny czas na rozpoczęcie różnych zabiegów kosmetycznych, mających na celu pielęgnację skóry oraz jej regenerację. W salonach DepilConcept możesz skorzystać z fototerapii, która w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb przyniesie rewelacyjne efekty dla Twojej skóry. Dlaczego właśnie jesień jest tym idealnym czasem i jakie zabiegi warto wykonać? O tym poniżej!

Jesień – idealny czas na fototerapię skóry

Jesień to czas, gdy promienie słoneczne są coraz słabsze. Nasza skóra po lecie wymaga odpowiedniej regeneracji i pielęgnacji – intensywne promienie odbijają się negatywnie na cerze wielu osób. Stąd też jesień to właściwy czas, aby zadbać o skórę. Można to zrobić korzystając z szeregu zabiegów kosmetycznych, takich jak chociażby fototerapia. Skóra jesienią nie jest wystawiona na działanie szkodliwych czynników pogodowych, takich jak upały czy mroźne temperatury. Dzięki temu łatwiej i szybciej się regeneruje. Skóra po letnich, wysokich temperaturach potrzebuje odpowiedniego nawodnienia. Wilgotność powietrza jesienią jest optymalna, więc warto w tym czasie skorzystać z nieinwazyjnych, ale skutecznych zabiegów fototerapii, takich jak fotoodmładzanie e-light, fotoodmładzanie dynamiczne SSR (Skin Fitness) czy terapię przebarwień i naczynek.

Zabiegi fototerapii, z których powinnaś skorzystać (szczególnie) jesienią w DepilConcept!

W salonach DepilConcept czeka na Ciebie szereg zabiegów z serii fototerapii, z których warto skorzystać właśnie jesienią. Zregeneruj swoją skórę po lecie, popraw jej wygląd i przygotuj się na wiosnę! Specjalistki w salonie chętnie podpowiedzą, z jakiego zabiegu w Twoim przypadku najlepiej będzie skorzystać. Zabiegi fototerapii dostępne w DepilConcept (idealne nie tylko na jesień):

• Fotoodmładzanie e-light

Fotoodmładzanie e-light wykorzystuje połączenie technologii IPL i fal radiowych. To nowoczesna technologia umożliwiająca przeprowadzanie skutecznych, nieinwazyjnych zabiegów      odmładzających skórę i poprawiających jej kondycję. Podczas wykonywania tego zabiegu naskórek nie jest naruszany, dzięki czemu zabieg jest nieinwazyjny i szybki. Specjalnie dobrana wiązka światła oddziałuje na komórki odpowiedzialne za tworzenie kolagenu i elastyny. Tych z wiekiem jest w organizmie coraz mniej, co powoduje powstawanie zmarszczek czy bruzd. Fotoodmładzanie e-light stanowi przełomowy zabieg w walce z oznakami starzenia się skóry. Poza redukcją zmarszczek, skóra staje się po serii zabiegowej wygładzona, lepiej dotleniona i odżywiona. Fotoodmładzanie nie powoduje podrażnień, więc mogą z niego korzystać również osoby posiadające skórę problematyczną i wrażliwą.

Zobacz także  DepilConcept: Spokojnie, będzie gładko. Opieka, na którą zasługujesz.

• Fotoodmładzanie dynamiczne SSR (Skin Fitness)

Rewelacyjny, nowy zabieg odmładzający skórę w salonach DepilConcept! Nowoczesna technologia SSR umożliwia odmłodzenie skóry właściwie każdej części ciała. Intensywne światło SSR, podobnie jak technologia IPL+RF, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu możemy przywrócić skórze ud, pośladków czy brzucha młodzieńczy wygląd. Seria zabiegów Skin Fitness znacznie ujędrnia skórę i zwiększa jej sprężystość. Podobnie jak pozostałe zabieg fototerapii dostępne w DepilConcept, zabieg Skin Fitness jest nieinwazyjny i nie narusza ciągłości naskórka. Co więcej, jest bezbolesny i komfortowy, a po jego wykonaniu możesz od razu powrócić do swoich codziennych czynności! Jeśli zależy Ci na odmłodzeniu skóry i przygotowaniu jej do następnego letniego sezonu, teraz jest na to najlepszy moment!

Pobierz już teraz zaproszenie na pierwszy zabieg Skin Fitness 50% tańszy >> KLIKNIJ

• Fototerapia trądziku

Trądzik pojawia się z wielu przyczyn, które u każdej osoby mogą być zgoła inne. Niemniej gdy ten się pojawi, mamy do czynienia z bakteriami, na które to skutecznie możemy działać intensywnym światłem IPL. Fototerapia trądziku dostępna w DepilConcept to skuteczny sposób na walkę ze zmianami trądzikowymi. Dzięki nowoczesnej technologii IPL światło niszczy bakterie, co prowadzi do redukcji zmian na skórze i zapobiega powstawaniu nowych. Seria zabiegowa pozwala również znacznie zmniejszyć ilość wytwarzanego przez organizm sebum, zmniejszyć pory i zniwelować nieestetyczne blizny potrądzikowe. Częstotliwość zabiegów zawsze ustalana jest indywidualne w oparciu o potrzeby skóry i jej reakcje na stosowane leczenie. Podobnie jak pozostałe zabiegi fototerapii, fototerapia trądziku jest szybka, bezbolesna i komfortowa. Może być stosowana również przy cerze naczyniowej i wrażliwej.

• Fototerapia naczynek i przebarwień

Ostatni z zabiegów fototerapii, z których można skorzystać (nie tylko) jesienią to redukcja naczynek i przebarwień. Intensywne światło IPL w termiczny sposób zamyka rozszerzone naczynka i przebarwienia, które znacznie bledną i stają się o wiele mniej widoczne. Jeśli zmagasz się z tzw. pojedynczymi pajączkami czy rozszerzonymi naczynkami o większej powierzchni, zdecyduj się na fototerapię! Światło IPL absorbowane jest podczas zabiegu przez substancję znajdującą się we krwi, nazywaną hemoglobiną. Barwnik ten ulega zniszczeniu podczas zabiegu, przy okazji niszczone są również okoliczne ścianki naczynka krwionośnego. Po upływie kilku, kilkunastu dni, te uszkodzone tkanki „wchłaniane” są przez organizm. Dzięki fototerapii naczynka bledną i stają się o wiele mniej widoczne. Podobnie zabieg działa na przebarwienia – tylko w tym przypadku światło IPL oddziałuje na melaninę, czyli barwnik znajdujący się w skórze. Zaburzenia w ilości barwnika powodują, że na skórze powstają nieestetyczne przebarwienia.

Rate this post