Czy można opalać się pomiędzy zabiegami trwałej depilacji?

Trwała depilacja latem jest bezpieczna, należy jednak zastosować się do kilku ważnych zasad:

wstrzymaj się od opalania dwa tygodnie przed zabiegiem i około 2 tygodni po zabiegu,

pamiętaj o stosowaniu kremu z wysokim filtrem,

nawilżaj skórę pomiędzy zabiegami,

– pamiętaj o nawadnianiu, pij dużo wody.

 

W salonach DepilConcept wykorzystywana jest technologia SHR in Motion, która zawdzięcza swoją skuteczność zasadzie stopniowego podgrzewania mieszka włosowego za pomocą wielu nakładających się impulsów. Zabieg charakteryzuje sposób wykonania, tj. In Motion – czyli „w ruchu”. Każdy impuls ma jednostkowo niską energię, w efekcie czego skóra jest podgrzewana tylko do momentu dostarczenia jej wystarczającej, łącznej energii potrzebnej do uszkodzenia mieszka włosowego. Różne długości fal świetlnych oraz duża ilość impulsów o niskiej energii, działają do głębokości skóry właściwej i umożliwiają wykonywanie zabiegów przez cały rok, nawet latem.

Metodę SHR in Motion można stosować na wszystkich fototypach skóry, również na opalonej skórze, co stanowi rewolucję w działaniu tego typu urządzeń. Niska podczerwień, która jest wykorzystywana w technologii SHR chroni melaninę zawartą w skórze, co pozwala na bezpieczne przeprowadzanie zabiegów nawet latem!

 

Spacerowanie w słoneczną pogodę, jazda na rowerze a nawet spacer po lesie, czy wspólne grillowanie ze znajomymi w ogrodzie, będzie powodowało produkcję kolejnych cząsteczek melaniny i powstawanie opalenizny.

Opalenizna uzyskana w trakcie codziennych aktywności nie jest przeciwskazaniem do zabiegu trwałej depilacji SHR in Motion.

 

Depilacja SHR in Motion latem – o tym warto pamiętać

Jeśli masz w planach zabiegi depilacji tych partii ciała, które zazwyczaj są osłonięte (okolice bikini, pachy), możesz śmiało zapisać się na zabieg depilacji.

Jeśli jednak marzysz o gładkich nogach, czy rękach, to musisz pamiętać o tym, aby nie wystawiać na słońce tych miejsc 2 tygodnie przed i 2 tygodnie po zabiegu trwałej depilacji.

Zobacz także  62 salony w Polsce! Witamy Leszno!

Oczywiście, nie oznacza to, że jeśli zdecydujesz się na zabieg depilacji, to całe lato musisz chodzić w długich spodniach, czy w bluzkach z długimi rękawami. Najważniejsze jest, aby celowo nie wystawiać miejsc depilowanych na promieniowanie i pamiętać o stosowaniu preparatów z wysokim filtrem (SPF 50). Jeśli planujesz zabieg depilacji twarzy, pamiętaj o tym, aby chronić twarz przed słońcem wysokimi filtrami SPF i nie zapomnij o nakryciu głowy.

 

Wyjazd na wakacje – co zrobić gdy jesteśmy w trakcie zabiegów depilacji?

Najbezpieczniej będzie jeśli zabieg będzie przeprowadzony 2 tygodnie przed wyjazdem. Pamiętaj jednak, aby depilowane miejsca regularnie zabezpieczać kremem z filtrem. Po powrocie z wakacji pamiętaj o zachowaniu odstępu 2 tygodni od zabiegu. Natomiast, jeśli podczas przebywania na słońcu doznałaś poparzenia naskórka i utrzymuje się jego złuszczanie, skonsultuj się z naszą Specjalistką, która podpowie Ci kiedy możesz wznowić zabiegi.

 

Dlaczego nie można opalać się bezpośrednio przed zabiegiem depilacji?

W trakcie opalania w naskórku wytwarza się melanina, czyli barwnik, który odpowiada za kolor naszej skóry i włosów. Jeśli jednak nasza skóra będzie opalona, to zbyt duża ilość melaniny w naskórku może sprawić, że część energii trafi tam, gdzie nie trzeba – zamiast dotrzeć do cebulki włosa, zostanie pochłonięta przez naskórek. W efekcie cebulki włosów nie zostaną uszkodzone, a my możemy nabawić się poparzeń.

 

Podczas wizyty w salonie Specjalistka oceni czy opalenizna nie jest zbyt intensywna, aby wykonać zabieg. Lekka opalenizna nie wyklucza wykonania zabiegu. Specjalistki indywidualnie, przed każdym zabiegiem identyfikują fototyp skóry, co jest kluczowe dla dobrania odpowiednich parametrów urządzenia i siły zabiegu. Jeśli Twoja opalenizna jest zbyt mocna lub świeża, zostaniesz o tym poinformowana przez Specjalistkę, a zabieg zostanie przesunięty na inny termin. Jeśli złuszczanie naskórka nadal się utrzymuje, to również wstrzymujemy się od wykonania zabiegu.

Zobacz także  #AkcjaRekomendacja! Odbierz do 7 stref GRATIS

Stosując się do zaleceń naszych Specjalistek możesz cieszyć się idealnie gładką skórą!

Rate this post