Starzenie skóry – co zrobić, żeby je spowolnić?

Starzenie jest naturalnym procesem, który dotyka wszystkie żywe organizmy. Niezależnie od tego, jak bardzo o siebie dbamy, prędzej czy później zauważymy, że nasze ciało nie wygląda tak jak kiedyś. Co zrobić, żeby maksymalnie opóźnić ten proces? Jak spowolnić powstawanie zmarszczek i inne niekorzystne procesy zachodzące w skórze wraz z upływem czasu?

Dlaczego skóra się starzeje?

Wszystkie zmiany związane ze starzeniem się wynikają z faktu, że nasz organizm z biegiem lat po prostu się „zużywa”. Choć w porównaniu ze wszystkimi organizmami żyjącymi na ziemi jesteśmy wyjątkowi, to nasze ciała podlegają dokładnie takim samym procesom, jak wszystko, co nas otacza. Tylko od nas zależy, kiedy czas odciśnie na naszym ciele widoczne piętno. Im bardziej o siebie dbamy, tym większa szansa na uniknięcie zmarszczek, przebarwień, pajączków, wiotkości skóry i innych zmian, które powstają na dojrzałej skórze.

Bądź dla swojej skóry delikatna!

Traktuj swoją skórę z należytą delikatnością. Nie narażaj jej na odwodnienie, nie stosuj produktów o działaniu wysuszającym (np. kosmetyków z alkoholem). Każdego dnia zapewniaj skórze delikatny masaż (np. podczas aplikacji kremu). Pamiętaj jednak, żeby nadmiernie nie naciągać i nie szarpać skóry.

Nie zapominaj o codziennym nakładaniu kremu i o wieczornym demakijażu. Do oczyszczania cery stosuj łagodne preparaty, które już na etapie mycia dostarczają skórze wielu cennych składników. Pamiętaj o łagodnym peelingu (2-3 razy w tygodniu) i nakładaniu masek. Obecnie są dostępne maski, które można stosować nawet codziennie. Jeśli nie masz na to czasu, wybierz produkt przeznaczony do aplikacji na noc, przed snem.

Wybieraj kosmetyki najwyższej jakości z dużą ilością składników regenerujących i odżywczych. Nie oszczędzaj na pielęgnacji – to oszczędność pozorna. Stosując tanie, przypadkowe kosmetyki, w przyszłości narażasz się na znacznie większe wydatki związane z korzystaniem z zabiegów przeciwzmarszczkowych.

Zobacz także  WOMEN’S VOICES – Kobiety ratują planetę! DepilConcept partnerem muzycznego projektu!

Nie narażaj skóry na niepotrzebne ryzyko!

Zaprzyjaźnij się z kosmetykami o działaniu ochronnym! Zimą nakładaj kosmetyki, które zabezpieczą cerę przed wiatrem i mrozem. Przez cały rok stosuj produkty z filtrem UV – najsilniejszej ochrony Twoja skóra potrzebuje w słoneczne dni, przy mniejszym nasłonecznieniu wybieraj kosmetyki z filtrami naturalnymi. Unikaj używek i nieprzespanych nocy. Ogranicz spożycie alkoholu, kawy i słodyczy, zrezygnuj z papierosów – używki i słońce to najwięksi wrogowie młodego wyglądu!

Pomagaj skórze poradzić sobie z trudnościami

Twoja skóra każdego dnia narażona jest na wiele niekorzystnych czynników. Wszystkich nie jesteś w stanie wyeliminować, dlatego konieczne jest wzmocnienie naturalnych mechanizmów obronnych, które spowalniają procesy starzenia. Regularnie dostarczaj skórze antyoksydantów (z warzyw, owoców i kosmetyków) i substancji budulcowych (roślinne białka w diecie i kosmetyki o działaniu regenerującym).

Obserwuj i reaguj!

Jeśli obserwujesz, że kondycja cery się pogarsza, przyjrzyj się swojej diecie, stylowi życia, a także zwróć się o pomoc do profesjonalisty, który pomoże przywrócić skórze dobrą formę. Obecnie są dostępne metody, które pomagają odwrócić zmiany związane z procesem starzenia, które zaszły w skórze na przestrzeni ostatnich lat. Nawet jeśli w tej chwili nie widzisz głębokich zmarszczek, to musisz wiedzieć, że są one tak naprawdę ostatnim etapem pogarszania się kondycji cery. Już po 20-25 roku życia w skórze spada produkcja kolagenu i elastyny. Stymulując skórę, np. podczas zabiegu fotoodmładzania dostępnego w salonach DepilConcept, ponownie napędzamy ten proces, dzięki czemu możemy spowolnić, a nawet cofnąć zmiany związane ze starzeniem się skóry!

Rate this post