
22 grudnia 2014
Rosnący trend depilacji (nie tylko) intymnej
Depilacja okolic bikini posiada właściwości nie tylko estetyczne, ale również zdrowotne. Usuwanie włosków z okolic intymnych skutecznie chroni przed wieloma dolegliwościami, a także… Pasożytami, między innymi – wszami łonowymi.
Depilacja obniża zachorowalność
Według raportu agencji Bloomberg-a, depilacja intymna skutecznie obniża ilość przypadków osób cierpiących na wszawicę. Osoby odpowiedzialne za raport przyjrzały się dokładniej kwestii usuwania niechcianych włosków w Australii, gdzie depilacja intymna jest tak samo powszechna, co w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatnich 10 lat wyraźnie spadła ilość zakażeń przenoszonych drogą płciową. Jedna z głównych klinik zajmujących się zdrowiem seksualnym w Sydney nie odnotowała pacjentów płci żeńskiej zmagających się z wszawicą już od 2008 roku! Natomiast przypadki zachorowań u mężczyzn spadły nawet o 80%. Zachorowalność na wszawicę zaczęła spadać już od roku 2000, dzięki rozwojowi salonów depilacji a także… Odcinkom niezwykle popularnego i lubianego serialu „Seks w Wielkim Mieście”, gdzie jeden z bohaterów zaraził swoją partnerkę wszawicą..
Narodziny depilacji brazylijskiej
Nowojorski salon J Sisters, uznawany za miejsce narodzin depilacji brazylijskiej, woskowanie bikini oferował już w 1994 roku. Prowadzony przez brazylijskie siostry salon, odwiedzały takie gwiazdy, jak Cameron Diaz, Naomi Campbell, czy Gwyneth Paltrow. Skąpe bikini w rodzinnej Brazylii wymuszało ciągłe usuwanie włosków, skąd narodził się pomysł salonu oferującego usługi kosmetyczne miejsc intymnych (depilacja brazylijska to nie wszystko, salon oferuje również Goomage Therapy – zabieg przynoszący odprężenie po zabiegu depilacji miejsc intymnych, czy koloryzację włosków okolic bikini dla pań zmagających się z oznakami starzenia).
Dzisiaj salon odwiedza nawet 200 klientów dziennie, którzy powtarzają zabiegi zarówno dla własnego komfortu, higieny, jak i dobrego samopoczucia. Trend woskowania okolic intymnych spowodował, że w roku 2011 ponad 80% studentów z USA w całości lub częściowo usuwało włosy łonowe. Z kolei badanie z 2005 roku w Wielkiej Brytanii pokazało, że 99% (!) kobiet powyżej 16 roku życia usuwa włoski na ciele, najczęściej w okolicach pach, nóg i bikini.