Poznaj męską depilację! Sprawdź 4 różnice w depilacji kobiet i mężczyzn!

Czy męska depilacja różni się od kobiecej? Jeśli tak, to jakie są największe różnice? Czy płeć ma znaczenie w kontekście wyboru rodzaju depilacji? Dowiedz się wszystkiego o różnicach pomiędzy depilacją męską i kobiecą!

 

RÓŻNICA 1 – STREFA CIAŁA

Mężczyźni o depilacji myślą zwykle w kontekście codziennego golenia zarostu. Choć w ostatnich latach przybyło amatorów długiego zarostu, to nadal wśród najczęściej depilowanych obszarów męskiego ciała prym wiodą dolne części twarzy. Gdzie jeszcze depilują się mężczyźni?

Głównie na:

  • klatce piersiowej,
  • plecach,
  • pod pachami
  • w okolicach intymnych.

Te dwie ostatnie strefy łączą obie płcie. Poza nimi kobiety najczęściej depilują nogi, czasem ręce i ewentualnie wąsik, choć tego do codziennego golenia męskiego zarostu na znacznej części twarzy raczej porównywać nie można…

męska depilacja dla mężczyzn depilcocnept

 

RÓŻNICA 2 – SPOSÓB DEPILACJI

Kobiety najczęściej pozbywają się wąsika na twarzy w gabinetach DepilConcept przy pomocy gorącego wosku lub depilacji SHR in Motion. Z kolei u Panów główną metodą usuwania zarostu jest standardowo maszynka do golenia – jednak powoduje ona dużo podrażnień, zaczerwienień oraz wrastające włoski. Dlatego coraz częściej mężczyźni decydują się na sprawdzone i bezpieczne sposoby depilacji SHR twarzy, która nie powoduje uciążliwych podrażnień i na trwale usuwa owłosienie. Zabieg depilacji SHR może dotyczyć m.in.: wąsów i brody lub może być przeprowadzony do linii zarostu.

W przypadku ciała Panie korzystają z elektrycznych depilatorów, wosku, maszynki do golenia, kremów do depilacji oraz trwałego usuwania owłosienia metodą SHR. Panowie z kolei najczęściej albo golą ciało maszynką, albo wybierają zabiegi w gabinecie kosmetycznym – profesjonalne woskowanie (zabieg jest czasami bolesny ale szybki) lub depilację SHR (zabieg jest bezbolesny i trwały).

Zobacz także  Kalendarz Adwentowy DepilConcept! Poczuj świąteczną radość!

 

męska depilacja dla mężczyzn depilcocnept

RÓŻNICA 3 – RODZAJ WŁOSÓW

Męskie włosy są z reguły grubsze i ciemniejsze. Jest ich również zwykle więcej, w porównaniu z ciałem kobiecym. Rosną w wielu strefach ciała. Ze wszystkich tych powodów męskie włoski są zwykle bardziej widoczne niż owłosienie kobiece. Są to oczywiście pewne uogólnienia: kobieta z ciemną karnacją najprawdopodobniej będzie posiadać bardziej widoczne owłosienie niż jasnowłosy mężczyzna. Nie będzie miała jednak raczej mocno widocznych włosów na klatce piersiowej czy brzuchu.

 

męska depilacja dla mężczyzn depilcocnept

 

RÓŻNICA 4 – MOTYWACJE DO DEPILACJI

Kobiety zwykle traktują depilację jak oczywisty element dbania o urodę. U mężczyzn takie podejście dominuje głównie w przypadku pozbywania się zarostu na twarzy, chociaż coraz więcej Panów postrzega w ten sam sposób depilację ciała. Nie tylko jako czynność wyłącznie higieniczną lub potrzebną w przypadku ekstremalnego zarostu, ale również jako ważny zabieg estetyczny.

W gabinetach DepilConcept zabiegi depilacji SHR wykonują również sportowcy i mężczyźni aktywni fizycznie m.in.:

  • kulturyści,
  • pływacy,
  • koszykarze,
  • kolarze,
  • biegacze,
  • piłkarze.

 

Czy płeć ma znaczenie przy wyborze odpowiedniej metody depilacji?

Panowie zwykle mają grubsze i ciemniejsze włoski niż Panie, dzięki czemu depilacja SHR in Motion przynosi u nich bardzo dobre efekty. Oczywiście przy dzisiejszych technologiach jesteśmy w stanie skutecznie usuwać nawet jasne włoski, niemniej jednak przy wyraźnym owłosieniu mamy znacznie łatwiejsze zadanie.

Inne metody depilacji u Panów przynoszą z reguły gorsze rezultaty. Usuwanie bujnego owłosienia przy pomocy wosku jest nieco bardziej bolesne, z kolei golone włosy w przypadku mężczyzn często odrastają szybciej niż u kobiet, przez co zabieg należy powtarzać z większą częstotliwością.

 

Zastanawiasz się nad męską depilacją SHR in Motion? Odbierz Męski Voucher!

Zapraszamy na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ w naszych gabinetach w całej Polsce!

 

 

5/5 - (1 vote)