Porada eksperta DepilConcept: Jak pozbyć się suchej skóry w zimę?

Zima trwa i jeszcze pozostanie z nami przez najbliższe tygodnie.  W tym okresie możemy zauważyć, że nasza skóra jest sucha – zauważamy zaczerwienienie, szorstkość oraz nieprzyjemne uczucie ściągnięcia. Przesuszona skóra również jest podatna na podrażnienia, bywa nadwrażliwa na działanie kosmetyków, a nawet wody! Dodatkowo może wystąpić łuszczenie oraz uciążliwy świąd. Dlatego udzielamy Wam kilka cennych wskazówek i odpowiedzi na pytania dotyczące pielęgnacji, które należy wykonywać o tej porze roku.

Jest kilka głównych przyczyn, które powodują, że nasza skóra jest sucha m.in.: starzenie się skóry, nadmierne nasłonecznienie, niektóre choroby skóry, narażenie na zimne i suche powietrze.

Ponieważ sucha skóra jest wynikiem zmniejszonego nawilżenia skóry, oto 5 naszych wskazówek zapobiegawczych:

1 . Uważaj na gorące kąpiele

Prysznice z gorącą wodą może zmniejszyć naturalne natłuszczenie naszej skóry, przez co staje się ona bardziej odwodniona. Idealny prysznic powinien być szybki i z letnią wodą, zachowując nawilżenie skóry i jej barierę ochronną.

2. Unikaj kontaktu z tytoniem i innymi substancjami toksycznymi

Oprócz wielu konsekwencji, które może mieć palenie papierosów, wiemy również, że jest to czynnik ryzyka przedwczesnego starzenia się skóry i należy go unikać. Wraz ze starzeniem się naszej skóry zmniejsza się jej zdolność do zatrzymywania wody, dlatego zawsze dobrze jest unikać czynników ryzyka, które przyspieszają ten proces, takich jak palene i ekspozycja na promieniowanie UV.

3. Chroń skórę przed ekstremalnymi temperaturami

Kiedy niska temperatura jest zbyt duża, należy koniecznie chronić się przed nagłymi zmianami temperatury. Najlepiej zastosować porady naszych mam – ubiór na tzw. „cebulkę” – wielowarstwowy. Mamy pewność, że mróz nam nie grozi. 

4. Pij wodę

W lecie nikt o tym nie zapomina, ponieważ czujemy gorąc i pragnienie. W zimie sytuacja okazuje się znacznie bardziej skomplikowana. Herbata, kawa nie jest tak praktyczna jak butelka wody i często zapominamy o tym ważnym i podstawowym kroku dla zdrowia naszej skóry – dodatkowo napoje te mogą nas odwadniać. Nasza rada to posiadanie butelki z wodą, w każdej sytuacji – w pracy, w domu, czy w podróży.

5. Nawilżaj skórę

Jest to 5 wskazówka, ale chyba najważniejsza. Nawilżenie skóry powinno być częścią naszego codziennego rytuału i nawykiem, który może znacznie poprawić stan naszej skóry. Czy rano, po prysznicu, czy w nocy przed snem, codzienne stosowanie kremu nawilżającego na twarz i ciało pomoże zmniejszyć uczucie suchości skóry i może poprawić jej elastyczność, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się skóry. Wybór balsamu jest dość osobisty, ale najlepszy jest taki, jaki lubisz i używasz każdego dnia. W salonach DepilConcept są dostępne profesjonalne kosmetyki ConceptPlus z linii Hidracare oraz Hidraskin.

Jakie kosmetyki wybrać zimą, aby uniknąć suchej skóry?

Concept + obejmuje linie Hidracare i Hidraskin do nawilżania i codziennej pielęgnacji skóry. Składają się one z trzech podstawowych produktów do rytuałów pielęgnacji skóry – oczyszczających, tonizujących i nawilżających – z których wszystkie zawierają organiczne składniki, wolne od sztucznych dodatków, nie są testowane na zwierzętach.

Linie Hidracare i Hidraskin zostały stworzone z komponentami Biosfery Morskiej, aby zapewnić skórze najlepsze nawilżenie i pielęgnację.

Linia Hidracare składa się z dwóch produktów, które przyczyniają się do zwiększenia jasności i aksamitnego wyglądu skóry. Oczyszczająca i nawilżająca emulsja oczyszczająca, zawiera glony i kolagen morski, jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry, ale szczególnie dla zmęczonej, zestresowanej i starzejącej się skóry, zawsze zachowująca skórę miękką, gładką i zdrową. Tonik do regenerujących komórek morskich, zawierający ponad 60 składników morskich, stymuluje obronę skóry, powodując jej wzmocnienie i zwiększoną tolerancję.

Linia Hidraskin zawiera balsam przeciwutleniający, stworzony w celu ochrony skóry przed zewnętrznymi agresjami, przywracając jej młodzieńczość i blask. Ten produkt chroni skórę przed zanieczyszczonym promieniowaniem UV, dzięki czemu jest idealny dla kosmopolitycznych kobiet. Ten balsam, odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry, stymuluje naturalny proces odnowy skóry, pozostawiając ją wyraźnie gładszą i bardziej elastyczną.

5/5 - (1 vote)