Męska depilacja – czym różni się od kobiecej?

Czy męska depilacja różni się od kobiecej? Jeśli tak, to jakie są największe różnice? Czy płeć ma znaczenie w kontekście wyboru rodzaju depilacji? Dowiedz się wszystkiego o różnicach pomiędzy depilacją męską i kobiecą!

RÓŻNICA 1 – Strefa ciała

Mężczyźni o depilacji myślą zwykle w kontekście codziennego golenia zarostu. Choć w ostatnich latach przybyło amatorów długiego zarostu, to nadal wśród najczęściej depilowanych obszarów męskiego ciała prym wiodą dolne części twarzy. Gdzie jeszcze depilują się mężczyźni? Głównie na klatce piersiowej, plecach, pod pachami i w okolicach intymnych. Te 2 ostatnie strefy łączą obie płcie. Poza nimi kobiety najczęściej depilują nogi, czasem ręce i ewentualnie wąsik, choć tego do codziennego golenia męskiego zarostu na znacznej części twarzy raczej porównywać nie można…

RÓŻNICA 2 – Sposób depilacji

Wąsika kobiety najczęściej pozbywają się przy pomocy gorącego wosku lub depilacji laserowej. Z kolei u Panów główną metodą usuwania zarostu jest maszynka do golenia. W kwestii usuwania owłosienia na ciele zdania kobiet są mocno podzielone. Panie korzystają z elektrycznych depilatorów, wosku, maszynki do golenia, kremów do depilacji oraz laserowego usuwania owłosienia. Panowie z kolei najczęściej albo golą ciało maszynką, albo wybierają zabiegi w gabinecie kosmetycznym – profesjonalne woskowanie lub depilację laserową.

RÓŻNICA 3 – Rodzaj włosków

Męskie włosy są z reguły grubsze i ciemniejsze. Jest ich również zwykle więcej, w porównaniu z ciałem kobiecym. Rosną w wielu strefach ciała. Ze wszystkich tych powodów męskie włoski są zwykle bardziej widoczne niż owłosienie kobiece. Są to oczywiście pewne uogólnienia: kobieta z ciemną karnacją najprawdopodobniej będzie posiadać bardziej widoczne owłosienie niż jasnowłosy mężczyzna. Nie będzie miała jednak raczej mocno widocznych włosów na klatce piersiowej czy brzuchu.

depilacja u mężczyzn

Czym różni się męska depilacja od kobiecej?

RÓŻNICA 4 – Motywacje do depilacji

Kobiety zwykle traktują depilację jak oczywisty element dbania o urodę. U mężczyzn takie podejście dominuje głównie w przypadku pozbywania się zarostu na twarzy, chociaż coraz więcej Panów postrzega w ten sam sposób depilację ciała. Nie tylko jako czynność wyłącznie higieniczną lub potrzebną w przypadku ekstremalnego zarostu, ale również jako ważny zabieg estetyczny.

Czy płeć ma znaczenie przy wyborze odpowiedniej metody depilacji?

Panowie zwykle mają grubsze i ciemniejsze włoski niż Panie, dzięki czemu depilacja IPL przynosi u nich bardzo dobre efekty. Oczywiście przy dzisiejszych technologiach jesteśmy w stanie skutecznie usuwać nawet jasne włoski, niemniej jednak przy wyraźnym owłosieniu mamy znacznie łatwiejsze zadanie.

Inne metody depilacji u Panów przynoszą z reguły gorsze rezultaty. Usuwanie bujnego owłosienia przy pomocy wosku jest nieco bardziej bolesne, z kolei golone włosy w przypadku mężczyzn często odrastają szybciej niż u kobiet, przez co zabieg należy powtarzać z większą częstotliwością.

Jak widać, męską i kobiecą depilację całkiem sporo dzieli!

4.6/5 - (5 votes)