Kosmetyki z gabinetu kosmetycznego – czy są lepsze?

Czy kosmetyki do pielęgnacji domowej w gabinecie kosmetycznym różnią się od tych dostępnych w drogerii? Czy korzystając z preparatów poleconych przez kosmetyczkę, możemy osiągnąć lepsze rezultaty?

Kosmetyk kosmetykowi nierówny…

Kosmetyki drogeryjne, dermokosmetyki, kosmetyki apteczne i wreszcie produkty gabinetowe. Przy takiej mnogości dostępnych preparatów do pielęgnacji skóry, można poczuć odrobinę dezorientacji… Pojawia się również zasadnicze pytanie: czy te wszystkie produkty naprawdę różnią się między sobą? Jeśli tak, to czym? Czy stosując kosmetyki polecone przez kosmetyczkę, uzyskamy lepszy efekt niż w przypadku nakładania na skórę preparatów dostępnych w drogerii? Sprawdźmy, jak jest naprawdę!

Dlaczego w gabinetach kosmetycznych dostępne są kosmetyki do pielęgnacji domowej?

Kosmetyki dostępne w gabinecie kosmetycznym pozwalają nam wzmocnić i jak najdłużej utrzymać efekty zabiegów wykonywanych u specjalisty. Nasza skóra każdego dnia narażona jest na szkodliwe działanie wielu czynników zewnętrznych. Regularne wizyty u kosmetyczki pozwalają niwelować te zmiany. Jeśli jednak zależy nam na mocniejszym efekcie i uchronieniu się przed kolejnymi problemami skórnymi, warto dodatkowo stosować preparaty polecone przez kosmetyczkę.

Kiedy wybieramy się do lekarza i otrzymujemy receptę, po prostu ją realizujemy i stosujemy leki zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku zabiegów w gabinecie kosmetycznym sytuacja jest analogiczna. Korzystamy z pomocy fachowca, otrzymujemy szczegółowe zalecenia i… często wracamy do starych zwyczajów. Efekt jest taki, że bardzo szybko zgłaszamy się na kolejną wizytę. Zamiast postawić na profilaktykę, obciążamy skórę stosowaniem niesprawdzonych i niedopasowanych kosmetyków, co skutkuje kolejnym zaostrzeniem się problemu, z którym znowu przychodzimy do gabinetu – koło się zamyka.

Kosmetyki do pielęgnacji domowej – czym różnią się od zwykłych produktów?

Czy kosmetyki dostępne w drogerii są złe? Na pewno nie, ale niestety często oferują nam bardzo słabe działanie, a dodatkowo nie są precyzyjnie dobrane do potrzeb skóry. W drogerii zwykle nie ma możliwości zmycia makijażu, obejrzenia skóry w powiększeniu, wykonania zabiegu po to, aby sprawdzić jak skóra reaguje na konkretne składniki aktywne, przeprowadzenia szczegółowego wywiadu… Bez tego nie jesteśmy w stanie dobrać właściwego produktu. Nawet jeśli mielibyśmy możliwość skorzystać z takiej naprawdę profesjonalnej pomocy, to i tak przy wykorzystaniu produktów z drogerii uzyskamy znacznie słabsze efekty, niż w przypadku regularnego stosowania profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji domowej.

Zobacz także  Depilacja pastą cukrową - na czym polega? Depilacja pastą vs woskiem

Wzmocnij działanie zabiegu wykonywanego w gabinecie!

Kolejną zaletą gabinetowych kosmetyków jest fakt, że są one w 100% dopasowane do wykonywanego zabiegu. Nie kolidują z jego działaniem i co najważniejsze, wzmacniają efekty terapii. Jeśli po powrocie do domu zaczniesz stosować kosmetyk z niewłaściwie dobranym składem, możesz ograniczyć działanie zabiegu, który wykonałaś u kosmetyczki. Jeśli jednak zastosujesz preparat polecony przez specjalistę, będziesz regularnie dostarczać skórze składników, które stymulują ją do lepszej odnowy i regeneracji. Skóra będzie przez cały czas intensywnie pobudzana, dzięki czemu osiągniesz swój cel znacznie szybciej.

Każdy profesjonalny gabinet kosmetyczny dba o efekty swoich klientek, przekazując im szczegółowe zalecenia pozabiegowe oraz proponując najlepiej dopasowane produkty do pielęgnacji domowej. Jeśli zależy Ci na szybkiej i widocznej poprawie kondycji cery, skorzystaj z dodatkowych możliwości, jakie oferują gabinetowe kosmetyki do pielęgnacji domowej!

5/5 - (2 votes)