„Kobiety wiedzą, co robią” – cykl spotkań dla kobiet i o kobietach!

„Kobiety wiedzą, co robią” to cykl spotkań dla kobiet i o kobietach: ich sile, o sposobach na życie, o tym co chciałyby zmienić i jak. To forum wymiany doświadczeń: młodsze uczą się od starszych, a starsze od młodszych, doświadczone opowiadają tym, przed którymi jeszcze wszystko. W Warszawie spotkamy się i porozmawiamy m.in. z Martyna Wojciechowska, Henryka Krzywonos, Joanna Scheuring-Wielgus – polityk, Areta Szpura, Orina Krajewska

Strefy Beauty DepilConcept podczas spotkań „Kobiety wiedzą, co robią” dla kobiet i o kobietach!

Oprócz paneli dyskusyjnych przygotowane będą warsztaty dla kobiet oraz strefę wystawienniczo-targową z licznymi atrakcjami m.in.: Strefą Beauty DepilConcept Polska – porady specjalistek na temat zabiegów trwałej depilacji, odmładzania, fototerapii oraz naturalnych kosmetyków. Strefy DepilConcept będą towarzyszyć wszystkim wydarzeniom z cyklu „Kobiety wiedzą, co robią”.

Na wszystkie dzieci, które przyjdą ze swoimi mamami czekać będą profesjonalni animatorzy oraz wiele zabaw, atrakcji, zajęć ruchowych i plastycznych.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja >
Wydarzenie > 

W jakich miastach będziemy?

  • Warszawa x 2
  • Łódź
  • Szczecin
  • Wrocław
  • Kraków
  • Poznań

Przeczytaj więcej > 

 

 

Zapraszamy!

 

„Kobiety wiedzą, co robią” to cykl spotkań dla kobiet i o kobietach: ich sile, o sposobach na życie, o tym co chciałyby zmienić i jak. To forum wymiany doświadczeń: młodsze uczą się od starszych, a starsze od młodszych, doświadczone opowiadają tym, przed którymi jeszcze wszystko.

Porozmawiamy o tym, skąd kobiety biorą siłę, by stawiać czoła przeciwnościom losu, jaką rolę w ich życiu pełnią pasje i rozwój osobisty oraz jak dbać o siebie, skąd i jak na co dzień czerpać przyjemność. Nauczymy się podstawowych ćwiczeń rozluźniających, które można wykonać przy biurku lub na kanapie. Oprócz paneli dyskusyjnych i spotkań autorskich przygotujemy warsztat dla kobiet, podczas którego wspólnie będziemy przygotowywać, m.in. ekologiczne środki czystości.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja:
http://bilety.cojestgrane24.pl/dzienkobietbluecity

7 marca 2020
Centrum Handlowe Blue City
godz. 11.00-18.00

PROGRAM WYDARZENIA*

11.00-11.10 – OFICJALNE OTWARCIE SPOTKANIA

11.10-11.30 – POWERSPEECH
Dorota Warakomska – dziennikarka, publicystka, trenerka wystąpień publicznych. Prowadzi szkolenia i coaching rozwojowy. Autorka książki „Śmiało. Mów własnym głosem” (premiera 4 marca! o budowaniu poczucia własnej wartości i skutecznym wyrażaniu siebie) oraz książek o USA: „Co się stanie z Ameryką” i „Droga 66”. Działa na rzecz kobiet i różnorodności.

11.30-12.10 – KOBIETY WIEDZĄ, CO CZYTAJĄ
Rozmowa z felietonistkami i autorkami książek nie tylko dla kobiet.
W spotkaniu wezmą udział:

Zobacz także  Superbohaterką 2018 Wysokich Obcasów została Iwona Hartwich! Gratulujemy!

Sylwia Chutnik – pisarka trzykrotnie nominowana do nagrody Nike. Felietonistka „Polityki”, „Pani”, „Wysokich Obcasów”, i „Gazety Wyborczej”. Autorka powieści „Kieszonkowy Atlas Kobiet”, „Dzidzia”, „Cwaniary”’, „Smutek cinkciarza” oraz książki „Warszawa Kobiet”, zbiorów felietonów „Mama ma zawsze rację”, „Proszę wejść. Więzienie, historie nieprawdziwe”. Jej książki zostały przetłumaczone i wydanie w wielu językach.

– Karolina Sulej – dziennikarka, pisarka, redaktorka. Współprowadziła program w TVP Kultura „Cappuccino z książką”. Pisze do Wysokich Obcasów, „Dużego Formatu, Magazyny Książki”, „Cilture.pl”, „Kukbuka”. Jest autorką książki „Modni. Od Arkadiusa do Zienia” Świat Książki 2015 – zbioru reportaży o polskiej modzie po 89 roku oraz zbioru reportaży „Wszyscy jesteśmy dziwni”.

Dorota Warakomska – dziennikarka, publicystka. Trenerka wystąpień publicznych. Coach. Działa na rzecz różnorodności

Prowadząca: Anna Dudek – dziennikarka Wysokich Obcasów

12.10-12.30 – podpisywanie książek autorek po dyskusji + joga z Kamą Sierocką
Joga siła spokoju, moc oddechu. Jeśli czujesz się zmęczona, brak Ci sił, stres nie pozwala uspokoić myśli… Jest na to sposób : pozycje jogi oraz ćwiczenia oddechowe. Podczas mini-warsztatów pokażemy kilka praktycznych, prostych ćwiczeń, które pomogą Ci w codziennych zadaniach. Pozycje jogi możesz wykonywać nawet w biurze, siedząc czy stojąc, a oddech masz zawsze ze sobą.

12.30-13.10 – WARSZAWA DLA KOBIET
Spotkanie z pełnomocniczką prezydenta m.st. Warszawy ds. kobiet – Katarzyna Wilkołaska-Żuromska

Prowadząca: Karolina Jaroszewicz – Szefowa wydań specjalnych Wysokich Obcasów

13.10-13.30 – joga z Kamą Sierocką

13.30-13.50 – POWERSPEECH
Katarzyna Jaklewicz – kitesurferka, influencerka, organizatorka największych wyjazdów kitesurfingowych dla Polek. Pod marką “Dziewczyny, które kochają kitesurfing” od pięciu lat zachęca kobiety do rozpoczęcia przygody z kitesurfingiem, ale przede wszystkim – do spełniania swoich marzeń.

13.50-14.30 – MOC KOBIET
Rozmowa o tym, skąd kobiety czerpią siłę do tego, by stawiać czoła przeciwnościom losu. W spotkaniu wezmą udział:

Joanna Mucha – Absolwentka Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim, doktor ekonomii KUL, ukończyła też studia podyplomowe z Ekonomiki Zdrowia na UW. Od 2007 roku jest posłanką na Sejm. Członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet.

– Anna Osowska-Rembecka – Pułkownik Służby Więziennej, kurator społeczny, wykładowca, członki Rady Programowej Kongresu Kobiet, działaczka społeczna. Współautorka przewodników dotyczących przemocy w domu i w pracy, organizatorka ogólnopolskich konferencji kobiet służb mundurowych. Obecnie starszy specjalista w Biurze Dozoru Elektronicznego CZSW, ekspert pierwszego kontaktu wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie w Fundacji Centrum Praw Kobiet.

Zobacz także  Bal Karnawałowy w Egurrola Dance Studio Kraków z DC Kraków

– Karolina Korwin Piotrowska ­- dziennikarka radiowa i telewizyjna, felietonistka m.in. „Wysokich Obcasów”, autorka wielu książek.

Prowadząca: Katarzyna Owczarek – dyrektorka programowa projektu „Kobiety wiedzą, co robią”

14.30-14.50 – podpisywanie książek + joga z Kamą Sierocką

14.50-16.00 – OSIĘDBANIE
Rozmowa o tym, jak w codziennym zabieganiu nie zapomnieć o sobie samej, jak zadbać o swoje ciało i przede wszystkim o swoje wnętrze. W spotkaniu wezmą udział:

Basia Tworek ninja yogi – nauczycielka jogi i psycholog. Całe swoje dorosłe życie poświęciła poszukiwaniu połączeń pomiędzy tym czego o ciele i emocjach uczy joga. Prowadzi joga-bloga, RADIO JOGA i jogowy kanał na Youtube, kształci przyszłych nauczycieli jogi, tworzy autorskie programy online do praktyki w domu.

– Justyna Kokoszenko-Blimsien Blimsien – blogerka (Blimsien.com), dziennikarka, projektantka ubioru, wyznawczyni girl power, pomysłodawczyni i założycielka facebookowych grup Girl Gang by Blimsien, która wspiera kobiety na zasadzie sisterhoodu (idei siostrzeństwa)

– Katarzyna Błażejewska Stuhr Katarzyna Kach Błażejewska – dietetyk i psychodietetyk, autorka bloga kachblazejewska.pl, reprezentuje KOBIETY BEZ DIETY

Prowadząca: Aga Kozak – niezależna dziennikarka pisząca, m.in. dla Gazety Wyborczej i Wysokich Obcasów. Współtwórczyni Instytutu Dobrego Życia. Szkoleniowiec – uczy przede wszystkim wellbeingu zwanego po polsku “osiędbaniem”, redukcji stresu, medytacji, mindfulness, dobrego odpoczynku, snu, przyjemności.

16.00-17.30 EKOLOGIA
Rozmowa o tym, co każda z nas może i POWINNA robić na co dzień, by oddalić widmo katastrofy ekologicznej. W spotkaniu wezmą udział:

Sylwia Majcher – dziennikarka, autorka bestsellerowej książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” i „Wykorzystuję, nie marnuję. 52 wyzwania Zero Waste.” Publikuje reportaże i wywiady kulinarne. Opowiada o kwestiach związanych z niemarnowaniem jedzenia, ochroną środowiska i racjonalnych wykorzystywaniu zasobów planety w gazetach, radiu i telewizji – między innymi w Dzień Dobry TVN, Pytanie na Śniadanie, Radio Zet, Onet Rano.

– Urszula Mijakoska – założycielka Instytutu Świadomego Rozwoju i Szkoły Diet Coachingu, które znajdują się w gronie najlepszych szkół coachingu w Polsce.

– Katarzyna Wilkołaska-Żuromska – Pełnomocniczka prezydenta m.st. Warszawy ds. kobiet

– Mira Klepacka – od 15 lat związana zawodowo z tematyką jedzenia i gastronomią. Od roku 2011 managerka Grzegorza Łapanowskiego, z którym prowadziła przez 5 lat Food Lab Studio – największe studio kulinarne. Obecnie współtworzy Foodowa agencje doradczą w duchu less waste i ECO – HELLO FOOD oraz markę produkcyjną Old Friends Kimchi.

Prowadząca: Katarzyna Ludwińska – redaktorka naczelna Gazety Wyborczej w Radomiu

Po zakończeniu rozmowy odbędzie się warsztat, podczas którego wspólnie będziemy przygotowywać np. ekologiczne środki czystości.

Partnerzy wydarzenia:
DepilConcept Polska

4.5/5 - (2 votes)