Kiedy golić ciało maszynką – rano czy wieczorem?

Zastanawiasz się, która pora golenia jest zdrowsza dla skóry? Pozbyć się włosków podczas porannego prysznica, czy może po wieczornej kąpieli? Sprawdź co na ten temat mówi ekspert DepilConcept!

Rano czy wieczorem – kiedy golenie jest zdrowsze dla skóry?

Na tak zadane pytanie należałoby odpowiedzieć – nigdy! Golenie nie jest zdrowe dla naszej skóry. Powoduje niewidoczne dla oka mikrouszkodzenia i podrażnienia. Pomijając oczywiste konsekwencje, takie jak ryzyko zacięcia, wrastania włosków czy zapalenia mieszków, golenie niezauważalnie narusza naturalne bariery ochronne naszej skóry, co w znaczący sposób przekłada się na jej ogólną kondycję. Jak zminimalizować ryzyko podrażnień?

Używaj maszynki wyłącznie wieczorem!

Ciepła (nie gorąca) kąpiel przed goleniem sprawi, że włoski będzie łatwiej usunąć, a skóra będzie mniej narażona na podrażnienia. Usuwając włoski przed snem nie wystawiasz i tak już osłabionej skóry na dodatkowy wpływ szkodliwych czynników takich jak: promieniowanie słoneczne, wiatr, zimno lub pot bezpośrednio po goleniu. Skóra ma czas, żeby odpocząć i się zregenerować. Również większość z nas ma więcej czasu właśnie w wieczornych godzinach. Nie spieszymy się, nie denerwujemy, a więc ryzyko przypadkowego zacięcia zmniejsza się w znaczący sposób.

Większość z nas śpi z gołymi nogami lub w delikatnych dla skóry piżamach, co również nie zakłóca procesu regeneracji skóry. Jeśli zaraz po goleniu założysz sztywne rajstopy, ryzyko krostek czy zaczerwienień będzie znacznie większe. Wreszcie to właśnie wieczorem mamy więcej czasu, żeby dodatkowo zadbać o skórę i nałożyć na nią specjalny preparat po goleniu. Nie musimy się martwić, że resztki kosmetyku zabrudzą odzież. Jak widzisz za wieczornym goleniem przemawia naprawdę sporo rozsądnych argumentów!

Zobacz także  Kalendarz Adwentowy DepilConcept! Poczuj świąteczną radość!

A może uwolnić się od maszynki?

Pamiętaj, że istnieją skuteczne metody depilacji, które pomogą Ci się uwolnić od codziennych seansów z maszynką do golenia. Nie będziesz musiała się martwić o niechciane włoski przed niespodziewanym wyjściem czy wizytą na basenie. Fotodepilacja pozwala trwale zredukować niepotrzebne włoski z praktycznie każdej okolicy ciała. To bezbolesna, w pełni bezpieczne i bardzo skuteczna metoda depilacji. Odwiedź najbliższy salon DepilConcept i sprawdź jak zmieni się Twoje życie, kiedy wreszcie uwolnisz się od zbędnego balastu!

5/5 - (4 votes)