Jak ochronić skórę przed zimnem?

Czy wiesz, jakie procesy zachodzą w Twojej skórze pod wpływem zimna? Dowiedz się, jak skutecznie przeciwdziałać uszkodzeniom skóry związanym z działaniem niskich temperatur! Jak ochronić skórę przed zimnem?

Skóra jest bardzo wrażliwa na zimno – na 1 cm2 skóry przypada ok. 2 receptorów ciepła i aż 12 receptorów zimna! Udowodniono, że częste wystawianie skóry na działanie wiatru i mrozu obniża jej odporność i nasila procesy powstawania zmarszczek.

PROBLEM 1 – Duże wahania temperatur

Pod wpływem zimna krew odpływa ze skóry. Odwrotny proces zachodzi, kiedy wchodzimy do nagrzanych pomieszczeń – skórne naczynia krwionośne rozszerzają się, a skóra się rumieni. Dla zdrowej cery jest to niewielkie obciążenie, jeśli jednak mamy problemy z rozszerzonymi naczynkami lub trądzikiem różowatym, warto przed wyjściem na dwór zabezpieczyć skórę kremem ochronnym, który będzie izolował skórę od zimnego powietrza i ograniczał nadmierną reakcję naczyń, zmniejszając tym samym ryzyko nasilenia problemów naczyniowych.

PROBLEM 2 – wiatr i mróz

W naprawdę mroźne dni lub podczas dłuższych wyjść, np. wypadu na narty, warto stosować kremy ochronne niezależnie od rodzaju cery. Krem ochronny powinien być dobrany do typu skóry. Większość kremów polecanych na zimę jest bardzo tłusta, co morze odbić się niekorzystnie na kondycji skóry tłustej i trądzikowej. Na szczęście istnieją preparaty stworzone specjalnie z myślą o zimowej pielęgnacji skóry z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych.

PROBLEM 3 – promieniowanie UV

Warto również pamiętać o stosowaniu kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. W pogodny dzień na stoku narciarskim można opalić się mocniej niż latem na plaży! Wszystko dlatego, że przebywamy na dużo większej wysokości (bliżej słońca) i jesteśmy narażeni na dodatkowe działanie promieni słonecznych, które odbijając się od śniegu ponownie docierają do powierzchni skóry. Śnieg odbija blisko 80% promieni słonecznych, podczas gdy piasek na plaży jedynie 15%!

Zobacz także  Co lepsze - depilacja laserowa czy SHR?

PROBLEM 4 – suche powietrze

Jednym z najpoważniejszych, zimowych problemów naszej cery jest odwodnienie, związane z częstym narażaniem skóry na zmiany temperatur oraz przebywaniem w gorących pomieszczeniach, gdzie powietrze jest wyjątkowo suche. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że w miesiącach zimowych synteza lipidów odpowiedzialnych za zatrzymywanie wody w naskórku spada nawet o 40%! Jak pomóc osłabionej skórze? Oprócz stosowania klasycznego kremu nawilżającego, warto pamiętać o piciu przynajmniej 2l wody dziennie i stosowaniu specjalnych nawilżaczy powietrza. Pamiętaj, że odwodniona skóra znacznie szybciej się starzeje i jest bardziej narażona na podrażnienia!

Dobierając kosmetyki do zimowej pielęgnacji skóry nie zapomnij o pomadce ochronnej, bogatym kremie do rąk i balsamie do ciała. Jeśli ciężko Ci znaleźć odpowiedni preparat w drogerii, zapoznaj się z szeroką ofertą kosmetyków aptecznych, które polecane są nawet dla najbardziej wrażliwej skóry.

 

Idealny wygląd ciała

Każdemu obecnie zależy na tym, aby wyglądać idealnie pod każdym względem. Taki efekt można uzyskać, gdy dba się o swoją skórę i zna się fototyp skóry. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jakie fototypy skóry występują i którego fototypu jesteśmy właścicielami. Dzięki temu dokładnie będziemy wiedzieli o tym, jak dbać o skórę oraz o to, jakie metody działania należy podejmować, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Unikniemy sytuacji, w których wystąpią zaburzenia barwnikowe skóry czy wlosy wrastajace w skore. Na pewno takie sytuacje u nas nie będą występowały, ponieważ będziemy wiedzieli, jak powinno przebiegać golenie wrażliwej skóry. Na pewno, jeżeli tylko będzie się miało na uwadze to, że podrażniona skóra po goleniu mogą występować, można będzie korzystać z wysokiej jakości kosmetyków, które zapobiegną tego typu sytuacjom. Będzie się wiedziało, jakich preparatów używać, aby golenie wrażliwa skóra nie było szkodliwe. Warto zawsze informować kosmetyczkę, jeżeli mamy wrażliwą skórę. Wtedy na pewno dobierze ona takie metody postępowania, aby cieszyć się z osiągania najlepszych efektów. Z pewnością depilacja okolic bikini skóra wrażliwa przy użyciu odpowiednich metod przebiegnie w taki sposób, w jaki powinna, a przecież o to właśnie chodzi. Na pewno więc warto stawiać na rozwiązania, które są skuteczne, a jednocześnie bezpieczne dla skóry. Na pewno jeżeli kosmetyczka zastosuje właściwą depilację, włosy wrastające pod skórę nie będą żadnym problemem, ponieważ takie zjawisko nie będzie po prostu występowało.

Zobacz także  Kosmetyki z gabinetu kosmetycznego - czy są lepsze?
Rate this post