Fotodepilacja domowa a profesjonalna – czym naprawdę się różni?

Codzienne golenie włosków, czy regularne ich wyrywanie (woskiem, depilatorem itd.) to spory kłopot i często wyzwanie. Perspektywa uporania się z niechcianym owłosieniem raz na zawsze jest bardzo kusząca. Coraz więcej osób decyduje się skorzystać z pomocy specjalistów np. z DepilConcept😊, ale jest też część kobiet, które depilują włoski samodzielnie, wykorzystując sprzęt kupiony w internecie lub markecie. Czy taka domowa depilacja ma szansę zadziałać? Czy korzystanie z takich urządzań jest bezpieczne? Czym różni się fotodepilacja wykonywana w domu od tej, której poddajemy się w profesjonalnym salonie kosmetycznym?

Fotodepilacja w gabinecie kosmetycznym i fotodepilacja w domu – różnice

W gabinecie kosmetycznym mamy możliwość skorzystania z profesjonalnego sprzętu, który gwarantuje najwyższą skuteczność i bezpieczeństwo przeprowadzanego zabiegu. Im mocniejsze działanie, tym lepszy efekt. Jak to wygląda w przypadku urządzeń do użytku domowego? Wraz z mocą urządzenia wzrasta również ryzyko powikłań związanych z nieprawidłowym użytkowaniem sprzętu. Nie zostanie dopuszczone do ogólnej sprzedaży urządzenie, którym klient może sobie zrobić krzywdę. Domowy sprzęt do fotodepilacji musi mieć więc siłą rzeczy znacznie słabsze działanie i bardziej ograniczone możliwości doboru parametrów do rodzaju skóry czy koloru włosów. Słabsze działanie może dobrze się sprawdzić w przypadku nagłych i krótkotrwałych potrzeb np. 2 tygodniowych wakacji, ale jeśli chodzi o naprawdę trwałe efekty utrzymujące się przez cały rok, to jednak wymagają one użycia zupełnie innego rodzaju urządzeń.

Najlepsze aparaty, które pozwalają uzyskać naprawdę trwały efekt redukcji owłosienia, dostępne są wyłącznie dla przeszkolonych profesjonalistów, którzy wiedzą jak z nimi postępować. Narzuca się porównanie do leków dostępnych na receptę i suplementów diety, które można kupić w każdym sklepie. Nie da się jednocześnie zagwarantować intensywnego działania i szerokiego bezpieczeństwa stosowania. Jeśli dane urządzenie jest ogólnodostępne, oczywiste jest, że daje mniej trwałe efekty niż profesjonalny sprzęt stosowany w gabinecie kosmetycznym.

Osoba wykonująca zabieg – dlaczego potrzebujemy jej pomocy?

Jeśli zepsuje Ci się samochód, próbujesz go naprawić samodzielnie, czy może zgłaszasz się do specjalisty? Korzystanie z fachowej wiedzy w wielu dziedzinach jest dla nas oczywiste. Zdajemy sobie sprawę, że ktoś uczy się wiele lat po to, żeby wiedzieć, jak nam pomóc i co ważne, również jak nam nie zaszkodzić. W przypadku własnego zdrowia należałoby zachować jeszcze dalej idącą ostrożność. Przeprowadzenie zabiegu fotodepilacji (nawet z wykorzystaniem słabszych urządzeń) wymaga dokładnego zdiagnozowania skóry, przeprowadzenia obszernego wywiadu, w którym pytamy np. o stosowane leki, a także wykluczenia wielu przeciwwskazań. Już samo określenie czy włoski w ogóle nadają się do depilowania, bywa problematyczne. Na domowych urządzeniach możemy usuwać tylko niektóre rodzaje włosków. Nowoczesne gabinetowe aparaty, ze względu na mnogość ustawień, w powołanych rękach specjalisty dają nam dużo szersze pole do działania.

Zobacz także  Boyzilian – czy mężczyźni powinni depilować intymne okolice?

Wiedzy potrzebnej do fachowego zaplanowania i przeprowadzenia serii zabiegów nie da się zdobyć z ulotki, czy z internetu. Sieć kilkudziesięciu salonów, która zajmuje się wyłącznie zabiegami tego typu dysponuje ogromnym doświadczeniem. Zagadnienia, z których szkolimy nasze zespoły oraz wnioski z dekady istnienia sieci,  związane z funkcjonowaniem organizmu człowieka wykraczają daleko poza wiedzę ogólną. Tylko odpowiednio przeszkolony, doświadczony specjalista będzie w stanie stwierdzić, czy zabieg jest dla Ciebie bezpieczny, czy może należy skonsultować się z lekarzem lub zupełnie z niego zrezygnować. Często kosmetolog jest w stanie również rozwiać obawy, które do tej pory stawiały trwałą depilację na półce z napisem „dla mnie niedostępna”.

W DepilConcept jeśli będziesz mieć obawy lub wątpliwości, nie zostaniesz sama!

Jeśli coś Cię niepokoi lub zastanawia lub jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania przed lub po zabiegu przeprowadzonym w profesjonalnym gabinecie, zawsze masz możliwość skonsultowania się z osobą wykonującą zabieg lub z managerką salonu. W przypadku urządzeń do pielęgnacji domowej nie masz kogo poprosić o pomoc czy konsultację. Jesteś zdana wyłącznie na siebie. Nie masz również pełnej kontroli nad stanem technicznym lamp zamontowanych w urządzeniu. Czy wiesz, że trzeba je regularnie wymieniać, aby w ogóle działały? Niesprawne lampy to nieskuteczny zabieg, stracony czas i nadzieje na efekty. Wymiana elementów eksploatacyjnych wiąże się z kolejnymi kosztami i kolejną porcją czasu, którą trzeba temu poświęcić. Mając na uwadze fakt, że depilację domową trzeba nieustannie powtarzać, ostatecznie może być to rozwiązanie bardziej kosztowne niż w przypadku wizyt w gabinecie. Zaletą korzystania z usług zewnętrznych w zaufanym miejscu jest pewność, że zawsze przychodzisz tylko na zabieg, nie będą zajmować Ci głowy żadne inne aspekty techniczne.

Niebagatelne znaczenie ma fakt, iż trudne jest dotarcie do wszelkich zakamarków naszego ciała samemu. Jeśli jesteś bardzo elastyczna i wysportowana, na pewno będzie Ci znacznie łatwiej operować depilatorem lub domowym IPL’em, jeśli jednak nie jesteś Elastyną zdecydowanie łatwiej i przyjemniej będzie jeśli zabieg zostanie wykonany za Ciebie. W przypadku metod depilacji włosków opierających się na ich wyrywaniu, kluczowe jest przyjęcie odpowiedniej pozycji, umiejętne napięcie skóry co pozwala na maksymalizację komfortu podczas zabiegu i uniknięcie np. uszkodzeń naskórka lub powielania strzałów w tym samym miejscu. Do akrobacji przy depilacji najlepiej więc wykorzystać pomoc specjalistki.

Zobacz także  Depilacja przez cały rok! Wybierz zabiegi SHR in Motion wiosną i latem!

Pielęgnacja skóry po zabiegu i Twoja wygoda

Po zabiegu fotodepilacji niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Stosowanie precyzyjnie dobranych kosmetyków zmniejsza ryzyko powstawania przebarwień, a także wzmacnia efekty wykonanego zabiegu. Depilując włoski samodzielnie, możemy nie być w stanie uporać się z tym zadaniem. Nie wiemy jakiego rodzaju produktów szukać i czy ostatecznie wybrane preparaty nie będą np. uwrażliwiać skóry na działanie promieniowania. Nawet zwykłe zioła w połączeniu ze światłem emitowanym przez urządzenie mogą doprowadzić do wystąpienia poważnych komplikacji. Właśnie dlatego potrzebujemy wsparcia eksperta.

Wiesz już, że fotodepilacja w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym jest bardziej skuteczna i bezpieczna. Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednym, wartym podkreślenia aspekcie. Wizyta w gabinecie kosmetycznym to sposób na oderwanie się od codzienności, złapanie chwili oddechu od pracy i domowych obowiązków. Na głowie masz już pewnie i tak mnóstwo spraw. Po co dokładać sobie kolejnych obowiązków? Wizytę u kosmetyczki potraktuj jak czystą przyjemność i odpoczynek , który przecież tak bardzo Ci się należy! Skontaktuj się z najbliższym salonem DepilConcept i umów się na bezpłatną konsultację z ekspertem!

W naszej pracy poznaliśmy wiele wspaniałych kobiet, które przez dziesięciolecia same świetnie radziły sobie z depilacją w domu. W pełni pogodzone z niewygodami depilacji samodzielnej, do perfekcji opanowały depilację woskiem podczas rozmowy telefonicznej z przyjaciółką, depilację bikini depilatorem podczas południowej drzemki malucha, poranne golenie pach pod prysznicem wstając „jedynie” 10 minut wcześniej każdego ranka by wykorzystać swój przydział czasu w łazience przed innymi domownikami 😉. Wyobraź sobie satysfakcję, jaką dają nam ich uśmiechy, gdy przekraczają progi naszych salonów przekonane, że rozpoczęcie zabiegów trwałej depilacji w salonie to była jedna z ich lepszych decyzji…

3.2/5 - (11 votes)