Depilacja w kalendarzu przyszłej Panny Młodej – kiedy ją zaplanować?

Ślub to uroczystość, którą planujemy z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. W grafiku przedślubnych przygotowań warto umieścić punkty związane z urodą. Wiele zabiegów, między innymi depilacja laserowa, wymaga zaplanowania z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Sprawdź, na kiedy zaplanować zabiegi, aby wyrobić się przed ślubem!

Kiedy rozpocząć przygotowania do ślubu w gabinecie kosmetycznym?

Czasy, w których przygotowania do ślubu w gabinecie kosmetycznym ograniczały się wyłącznie do zrobienia ślubnego manicure i make-upu już dawno za nami. Obecnie przyszłe Panny Młode mają do dyspozycji naprawdę szeroką gamę profesjonalnych, bardzo skutecznych zabiegów. Aby w pełni wykorzystać te możliwości, warto pomyśleć o zabiegach na kilka, a czasami nawet kilkanaście miesięcy przed ślubem.

Im bardziej skuteczne zabiegi, tym więcej czasu potrzebujemy na regenerację skóry i uzyskanie ostatecznego efektu. Niektóre zabiegi trzeba wykonywać w serii, a serie z kolei zwykle zakładają pewien odstęp pomiędzy poszczególnymi wizytami. Aby nie dokładać sobie niepotrzebnego stresu, warto umówić się na konsultację w gabinecie w chwili, w której ustalamy datę ślubu. Specjalista rozpisze dla nas indywidualny program przygotowań z odpowiednim zapasem czasu. Będziemy mogły również z góry zarezerwować dogodne terminy wizyt.

Jednym z najważniejszych zabiegów w kalendarzu przedślubnych, urodowych przygotowań jest depilacja. Dla wyboru terminu rozpoczęcia przygotowań w tym zakresie kluczowy jest wybór metody depilacji.

Golenie maszynką – dobry pomysł na depilację dla Panny Młodej?

Jeśli zdecydujemy się usunąć zbędne włoski przy pomocy maszynki do golenia, należy to zrobić na tyle wcześnie, aby nie ryzykować ewentualnych podrażnień, pojawienia się krostek itd. i jednocześnie na tyle późno, aby włoski nie zaczęły odrastać i skóra pozostała jedwabiście gładka. Dla sporej części osób będzie to dzień przed ślubem, czyli czas, w którym na głowie mamy zwykle mnóstwo znacznie pilniejszych spraw. Nikt również nie zagwarantuje nam, że zaczerwienienie zniknie, nie pojawi się zapalenie mieszków włosowych itd. Golenie maszynką jest więc jednym z najgorszych przedślubnych wyborów!

Zobacz także  Depilacja przez cały rok! Wybierz zabiegi SHR in Motion wiosną i latem!

A może wosk lub inna metoda usuwania włosów z cebulkami?

Więcej komfortu zapewnią nam metody, które zakładają usunięcie włosków wraz z cebulkami. Depilację przy pomocy wosku, depilatora lub kremu najlepiej wykonać kilka dni wcześniej. Trzeba dać skórze czas na wygojenie ewentualnych podrażnień, zapalenia mieszków lub naruszonego naskórka.

Jeśli często korzystasz z wybranej metody depilacji i nigdy nie miałaś z nią problemów, na pewno będziesz w stanie określić możliwe reakcje swojej skóry oraz czas potrzebny na ewentualną regenerację. Dodaj do niego 1-2 dni buforu bezpieczeństwa – o ile oczywiście Twoje włoski nie odrastają z szybkością błyskawicy.

Jeśli zwykle golisz się maszynką, nie planuj woskowania na 3 dni przed ślubem. Wypróbuj zabieg kilka tygodni lub miesięcy wcześniej, znajdź gabinet, który wykonuje usługę naprawdę profesjonalnie. Jeśli wraz z włoskami, zostanie zerwana zewnętrzna warstwa naskórka, ślady będą widoczne nawet przez kilka tygodni! Warto stawiać na profesjonalne, specjalizujące się w depilacji gabinety. W ten sposób znacznie zmniejszysz ryzyko ewentualnych komplikacji. Sprawdź, w jakim tempie zwykle odrastają Twoje włoski. Umów się na zabieg z zachowaniem sporego marginesu.

Depilacja laserowa – kiedy zacząć wykonywać zabiegi?

Najbardziej pewną metodą depilacji dla przyszłej Panny Młodej jest depilacja laserowa. Metoda polega na zupełnym usunięciu włosków, a więc siłą rzeczy wyeliminowaniu problemu podrażnień, wrastania włosków, zapalenia mieszków itd. Jedyną niedogodnością związaną a tym sposobem usuwania owłosienia jest konieczność wykonania serii zabiegów. Jest to co prawda pewien problem, ale jeśli zajmiemy się tym tematem odpowiednio wcześnie, uzyskamy gładkie ciało nie tylko na ślub, ale również na kolejne lata!

Optymalnym czasem na rozpoczęcie serii zabiegów laserowej depilacji jest jesień. Mając do dyspozycji kilka miesięcy gorszej pogody, możemy spokojnie przygotować się do ślubu, który w większości przypadków planujemy na lato. Między kolejnymi zabiegami należy zachować kilkutygodniowe odstępy. W tym czasie włoski należy golić maszynką – nie wolno wyrywać ich wraz z cebulkami. Zimą jest to znacznie łatwiejsze niż latem, ponieważ nie chodzimy w odkrytych ubraniach, które wymagają od nas posiadania gładkiej skóry przez cały czas.

Zobacz także  Pula 100 biletów na koncert WOMEN'S VOICES! Kup teraz!

Depilacja dla Panny Młodej – którą metodę wybrać?

Jeśli masz odpowiedni zapas czasu, rozważ możliwość wykonania przed ślubem serii zabiegów laserowej depilacji. Dzięki trwałej redukcji owłosienia pozbędziesz się wielu problemów i zaoszczędzisz w przyszłości mnóstwo czasu. Zbliżający się ślub to dobra okazja, żeby zdecydować się na ten zabieg, który przecież będzie przynosił Ci realne korzyści przez wiele kolejnych lat.

Jeśli nie chcesz wykonać trwałej depilacji, przed ślubem postaw na metodę usuwania włosków, która sprawdza się u Ciebie najlepiej. Unikaj testowania nowości, chyba, że masz jeszcze kilka miesięcy do swojego najważniejszego dnia!

4.3/5 - (3 votes)