Chcesz być zdrowa? Badaj się!

Właśnie rozpoczął się Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy – to idealna okazja, żeby wreszcie wybrać się do swojego ginekologa i zrobić proste, darmowe i bezbolesne badania, które mogą uratować Ci życie! Chcesz być zdrowa? Badaj się!

Kiedy ostatnio byłaś u ginekologa? Kiedy robiłaś cytologię? Jeśli nie znajdziesz czasu na badania, pewnego dnia może okazać się, że jest już po prostu za późno… Wczesne wykrycie nowotworów kobiecych daje bardzo duże szanse na wyleczenie – właśnie dlatego tak ważne są regularne badania! 

Czy wiesz, że na raka szyjki macicy każdego roku diagnozowany jest na świecie u 500 000 kobiet? Połowa z nich umiera… W Polsce rak szyjki macicy to drugi pod względem częstości występowania nowotwór złośliwy u kobiet do 45 roku życia. Liczba zgonów na ten nowotwór stawia Polskę na jednym z pierwszych miejsc w Europie! Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta – nie badamy się! Pozwalamy rozwijać się cichemu zabójcy, a do lekarza trafiamy najczęściej wtedy, gdy jest już za późno… Chcemy to zmienić! Dbamy nie tylko o Twoją urodę, ale przede wszystkim o Twoje zdrowie! Właśnie dlatego wszystkie salony DepilConcept i BodyConcept postanowiły przyłączyć się do akcji „Piękna bo Zdrowa”! Dowiedz się więcej o tej inicjatywie i o badaniu cytologicznym, które jest prostym narzędziem do wykrywania raka szyjki macicy. Na końcu tekstu znajdziesz darmowy kupon na badania!

Właśnie ruszyła VI już edycja Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Piękna bo Zdrowa”, organizowanej przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości. Patronat Honorowy nad Kampanią objęła małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. W tym roku będziemy poruszać problem cytologii z zupełnie innej strony. To jest Twój czas, wykorzystaj go w pełni! Kampania organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Stawiasz na jakość życia? Zwróć uwagę na jakość wykonywanych badań – szczególnie cytologii i testów na obecność wirusa HPV.

Zobacz także  Pomagaj z Nami. Ufundujmy wycieczkę starszej, samotnej osobie.

W tym roku ambasadorkami akcji zostały polskie aktorki: Joanna Koroniewska, Tamara Arciuch, Agnieszka Warchulska oraz dziennikarka – Kinga Burzyńska, a także Ida Karpińska, prezes i założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości. Ambasadorki przekonują, że problem chorób ginekologicznych powinien być ważny dla każdej kobiety bez względu na status społeczny, zawód czy wiek.

Mam przyjemność już po raz piąty obejmować Patronatem Honorowym Ogólnopolską Kampanię Społeczną ,,Piękna bo Zdrowa’’. Statystyki dotyczące badań profilaktycznych pokazują, że działania edukacyjne zwiększające świadomość społeczeństwa są bardzo potrzebne. Kampania przypomina kobietom o konieczności wykonywania regularnych badań ginekologicznych, dlatego chciałabym pogratulować Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości, że tak wielką wagę przywiązuje do tego istotnego problemu i zachęca kobiety m.in. do badań cytologicznych. – powiedziała Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Joanna Koroniewska, znana polska aktorka teatralna i telewizyjna, postanowiła wesprzeć akcję, ponieważ, jak sama podkreśla w wywiadach, jej mama przegrała walkę z rakiem piersi.

Wtedy, gdy zostałam matką zmienił się mój sposób postrzegania świata. Kiedyś byłam hedonistką. Teraz już wiem, że mam dla kogo żyć i muszę być odpowiedzialna, i dbać o swoje zdrowie. Chcę wiedzieć, że zrobiłam wszystko, aby uchronić swoje dziecko przed tragedią, która mnie spotkała kilkanaście lat temu. Straciłam mamę, więc profilaktyka jest dla mnie bardzo ważna. – mówi Joanna Koroniewska.

Ida Karpińska 9 lat temu wygrała walkę z rakiem szyjki macicy. Teraz chce uchronić inne kobiety przed tą chorobą. Chcę, żeby wygrywały życie! – „Nie dam się, to moje życie. Nie choroba będzie mi mówiła jak mam żyć i czy mam żyć!”. To było motto, które towarzyszyło Idzie w czasie choroby. Teraz powtarza, Nie zgadzam się z tym, aby kobiety umierały na raka szyjki macicy. Dzięki cytologii, którą robiłam regularnie, żyję.

Zobacz także  Wspieramy WOŚP! Dorzuć się do e-skarbonki DepilConcept Polska!

Czy wiesz, że w Polsce na raka szyjki macicy umiera około 2000 kobiet rocznie?! Nie musisz być wśród nich!

Wystarczy, że regularnie wykonasz proste, bezbolesne i darmowe badanie cytologiczne! Mamy dla Ciebie darmowy kupon na badania. Cytologia jest krótkimi bezbolesnym badaniem, które stanowi jedną z najważniejszych zasad profilaktyki raka szyjki macicy. Pozwala na opis zmian, które powstają pod wpływem wirusa HPV.

– Badanie cytologiczne daje najlepsze wyniki, jeśli kobieta przyjdzie ją wykonać po miesiączce wtedy, gdy już nie ma śladów krwawienia miesiączkowego. W dniu badania najlepiej unikać współżycia czy płukanek pochwy. Wpływ na wynik cytologii może mieć także wcześniejsze wykonanie badania USG czy używanie żeli nawilżających oraz leków dopochwowych – stwierdza ginekolog, dr Monika Łukasiewicz.

Każda kobieta, która rozpoczęła współżycie powinna mieć wykonaną cytologię. Zgodne z American Society for Colposkopy and Cervical Patology (ASCCP) oraz American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) każda kobieta powinna mieć pobraną cytologię w wieku 21 lat.  Natomiast u dziewcząt aktywnych seksualnie skrining cytologiczny szyjki macicy powinien być wykonany 3 lata po pierwszej inicjacji seksualnej.

Więcej o samej cytologii przeczytasz na stronie Organizatora akcji TUTAJ

To naprawdę proste badanie, które może uratować Ci życie! Obawiasz się wyników? Pamiętaj, że nawet jeśli okaże się, że jesteś chora, masz szansę na pełne wyleczenie. Zwlekając ryzykujesz własnym życiem! Upewnij się, że nic Ci nie grozi i pamiętaj, żeby regularnie odwiedzać swojego ginekologa!

Wszystkie nasze klientki gorąco zachęcamy do przebadania się! Weź ze sobą mamę, babcię, siostrę lub przyjaciółkę i umówcie się na wizytę do lekarza. Zadbaj o siebie i o osoby, które są Ci najbliższe!
Rate this post