Fotoodmładzanie – Co TO i po co TO? Dla kogo TO? I dlaczego WARTO?

Fotoodmładzanie – Co TO i po co TO? Dla kogo TO? I dlaczego WARTO?

 

Co TO i Po co TO?

Fotoodmładzanie jako przełom w walce z oznakami starzenia skóry, pozwala na nieinwazyjne oddziaływanie na skórę za pomocą światła. Światło staje się stymulatorem dla chromoforów, pochłaniających tę energię. W przypadku tego zabiegu są nimi głównie fibroblasty, ale nie tylko. Fibroblasty jako komórki naskórka odpowiadają za produkcję kolagenu i elastyny, stymulację produkcji kwasu hialuronowego, za prawidłową wymianę składników między skórą, a naskórkiem ( synteza włókien kotwiczących), stymulacje procesów regeneracyjnych, synteza GAG-ów (glikozaminoglikanów) i PG (proteoglikanów) odpowiadających za nawilżenie, gęstość i jędrność skóry. Prócz tego zabieg ten działa rozjaśniająco na powierzchowne przebarwienia prowadząc do rozpadu melaniny i jej fizjologicznemu zsyntetyzowaniu, zwęża pory, reguluje wytwarzanie serum i powoduje widoczne napięcie skóry dzięki skróceniu włókien białkowych w skórze.

Stąd też w kosmetologii wprowadzono Fotoodmładzanie, by wielokierunkowo przeciwdziałać starzeniu się skóry i cofać już te powstałe objawy. Wychodząc naprzeciw potrzebom nowoczesnych kobiet zaczęto stosować zabiegi fototerapii w celu poprawy wyglądu skóry twarzy, np. podczas zabiegów fotoodmładzania.

 

Dla kogo TO?

Często słyszymy od naszych klientek : JESTEM ZA MŁODY/A  NA TAKIE ZABIEGI. A to nie prawda, ponieważ zabiegi te są dla każdego, bez względu na płeć.

Już po 25 roku życia nasze włókna kolagenowe ulegają szybszemu rozpadowi. To fizjologiczny objaw procesu starzenia się skóry, który możemy zatrzymać, po przez prewencyjne i stymulujące zabiegi kosmetyczne. Rozpadowi z wiekiem również ulega kwas hialuronowy, występujący między włóknami kolagenowymi i elastylowymi w skórze. Utrata włókien czy też kwasu hialuronowego prowadzi do widocznej utraty jędrności skóry i powstawania zmarszczek.

Kochane klientki  tak więc zabiegi fotoodmładzania sprawdzą się idealnie zarówno w przypadku młodych 25 letnich Pań, które pragną długo cieszyć się młodym wyglądem skóry, jak również osób chcących spowolnić proces starzenia lub przywrócić skórze młodzieńczy blask, zniwelować już widoczne zmarszczki, otrzymując naturalny efekt.

Pamiętajmy że macie ogromny wpływ na to jak proces starzenia postępuje w Waszym przypadku. Począwszy od fotoprotekcji, pielęgnacji domowej, a na zabiegach kosmetycznych kończąc. Idealnie sprawdzić się tu może znane powiedzenie „Jak dbasz, tak masz”

W głównej mierze to od nas zależy jak ten proces starzenia będzie przebiegał. Od zabiegów kosmetycznych, pielęgnacji domowej jak i ochronie przed promieniami UV.

 

Dlaczego warto??

 

Każda z nas głównie dla pozyskiwanych efektów i korzyści decyduje się na zabiegi kosmetyczne.

A o jakich mowa w tym przypadku?

– redukcja zmarszczek,

– rozjaśnienie powierzchownych przebarwień,

– rozświetlenie twarzy,

– ujędrnienie i gładkość skóry,

– zwężenie porów skóry i redukcja wydzielania nadmiernego serum,

– dłuższa trwałość makijażu,

– lepsza absorpcja aplikowanych kosmetyków ,

– rozjaśnienie rozstępów i poprawa ich jędrności,

– rozjaśnia cienie pod oczami,

– redukuje zaczerwienienie skóry,

– młodszy wygląd wszystkich partii poddawanych zabiegowi,

– szybsza regeneracja skóry m.in. też po ciąży,

– znaczna poprawa w wiązaniu wody w skórze,

– idealny zabieg na zimę dla osób, które mają problemy ze skóra dłoni,

– zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny,

– często określany jako „Zabieg Bankietowy” na twarz szyję i dekolt, kończący się przyjemnym masażem na anti-age masce kremowej.

 

 

NIE MA WIĘC WĄTPLIWOŚCI, że ten zabieg jest dla każdego bez względu na płeć, a miejsce jego wykonywania jest dowolne, możemy go stosować na praktycznie wszystkich strefach ciała, jak w poniższej mapce.

 

Rys. 1. Lokalizacje wskazywane do wykonywania zabiegu Fotoodmładzania : twarz, dekolt, biust, wewnętrzna strona ramion, pośladki i bikini, dłonie, wewnętrzna strona ud, kolana, grzbiet stopy.

 

 

 

Autor Barbara Szczepanowska manager/kosmetolog

Fotoodmładzanie – Co TO i po co TO? Dla kogo TO? I dlaczego WARTO?
5 (100%) 1 vote