Faq

Najczęściej zadawane pytania przez naszych Klientów i odpowiedzi na nie.
65zł za każdą strefę
ciała
Przed wizytą

Czy kolor włosków lub odcień skóry ma znaczenie?

Najlepsze efekty osiąga się przy jasnej skórze i ciemnych włosach. Światło wychwytuje barwnik, który znajduje się we włosie (melaninę) i po nim dociera do cebulki, aby ją zniszczyć, dlatego kolor włosa ma ogromne znaczenie. Im więcej melaniny, tym włos jest ciemniejszy, a spodziewany efekt lepszy. Ważny jest kontrast między skórą, a włosem. W salonach DepilConcept dysponujemy nowoczesnym sprzętem IPL SHR, który znacznie rozszerza możliwości wykonywania zabiegów w przypadku jaśniejszych włosów i ciemniejszej karnacji. W takim przypadku najlepiej umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której obejrzymy włoski i opracujemy odpowiedni program zabiegowy.

Czy fotodepilacji można poddać każdą część ciała?

Zabiegi fotodepilacji można bezpiecznie stosować na wszystkich częściach ciała, oprócz okolic oczu i brwi, skóry głowy oraz jąder w przypadku depilacji bikini u mężczyzn

Okazało się, że mam przeciwwskazania do zabiegu. Czy macie dla mnie alternatywę?

W przypadku wystąpienia trwałych lub przejściowych przeciwwskazań do wykonania zabiegu fotodepilacji, proponujemy depilację woskiem. Mamy w swojej ofercie również trwałą depilację enzymami Epilfree, które zahamowują ośrodek wzrostu włosa, dzięki czemu włosy po depilacji woskiem odrastają coraz wolniej aż do trwałej redukcji.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów fotodepilacji?

Przed zabiegiem nasz specjalista przeprowadzi z Tobą  szczegółowy wywiad, podczas którego wykluczymy wszystkie ewentualne przeciwwskazania. Wyróżniamy przeciwwskazania względne, czyli takie, w przypadku których możemy wykonać zabieg pod pewnymi warunkami, jak również bezwzględne (np. ciąża, cukrzyca, nowotwory), w przypadku których nie możemy wykonać zabiegu. Nie sposób opisać tutaj wszystkich możliwych przypadków, dlatego jeśli jeszcze przed wizytą chcesz zapytać o możliwość wykonania zabiegu, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Czy do zabiegu fotodepilacji muszę się przygotować? W jaki sposób?

Na  około 4 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z:

– 2 tygodnie przed nie powinno się intensywnie opalać,

–  wyrywania włosów woskiem czy depilatorem  4 tygodnie przed zabiegiem,

– opalania na dworze i na solarium (jeśli przebywamy dużo na świeżym powietrzu, warto stosować kosmetyk z wysokim filtrem przeciwsłonecznym – minimum SPF 30 lub zasłaniać ciało odzieżą),

– wyrywania włosków, czyli z depilacji woskiem, pastą cukrową, depilatorem, pęsetką, a także z kremów do depilacji i nitkowania. Można golić włoski maszynką jednorazową lub używać kremu do depilacji, trymeru i innych metod depilacji, które nie wyrywają włosów z cebulką, a jedynie je skracają.

– kosmetyków i leków, które uwrażliwiają skórę na działanie promieniowania

– należy uważać na produkty zawierające olejki eteryczne, pochodne witaminy A i kwasu salicylowego, niektóre zioła oraz leki przeciwcukrzycowe, moczopędne, sulfonamidy, dziegcie, przeciwgrzybicze, przeciwtrądzikowe, niektóre hormony (HTZ) oraz niektóre leki,

– wszelkich zabiegów drażniących skórę, takich jak: mikrodermabrazja, peelingi chemiczne czy mechaniczne (na skórze, na której będzie wykonywany zabieg) oraz z kąpieli w mocno chlorowanej wodzie. Mikrodermabrazja  1 tydzień przerwy, basen – 1-2 dni

Dodatkowo w dniu zabiegu nie powinno się nakładać na skórę poddawaną depilacji żadnych preparatów kosmetycznych.

Wszystkie powyższe zalecenia należy stosować w trakcie całej serii zabiegów.

Jak wygląda wizyta i ile czasu muszę na nią przeznaczyć?

Podczas wizyty kosmetolog przeprowadzi dokładny wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwskazania do zabiegu i zaproponować najlepszą terapię dla uzyskania satysfakcjonujących efektów. Konsultacja trwa zazwyczaj ok 30-40 minut. Najlepiej zarezerwować sobie ok 1 godziny na pierwszą wizytę.

W trakcie zabiegu

Jak długo trwa zabieg?

Czas zabiegu zależy od wybranego obszaru ciała. Małe powierzchnie, takie jak np. wąsik czy pachy to zaledwie  kilka minut, a na depilację całych nóg wystarczy ok 40 minut.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest komfortowy. Podczas fotodepilacji może być odczuwane jedynie ciepło. W naszych salonach korzystamy z najnowszej technoligoo SHR z systemme In motion, dzięki czmeu zabiegi wykonujemy w ruchu, co wpływa na komfort zabiegu. Dodatkowo, w głowicy urządzenia znajduje się chłodzenie kryształyu, który przykładamy do skóry podczas zabiegu. Pracujemy na żelu chłodzącym, a moc zawsze regulujemy indywidualnie do koloru włosów i fototypu skóry klienta.

Jak przebiega zabieg fotodepilacji?

Bezpośrednio przed zabiegiem poprosimy Cię o wypełnienie karty klienta. Nasz specjalista wyjaśni Ci jak wygląda zabieg, porozmawia z Tobą o ewentualnych przeciwwskazaniach i odpowie na wszystkie Twoje pytania. Przed pierwszym zabiegiem wykonujemy próbę uczuleniową na małym obszarze skóry. Jeśli po kilku minutach wszystko jest w porządku, możemy przystąpić do zabiegu. Jeśli na Twojej skórze znajdują się znamiona, zawsze je zabezpieczamy. Ostatni krok to założenie ochronnych okularów na oczy.

Po wizycie

Czy po zabiegu mogę powrócić do codziennych czynności?

Jak najbardziej. Zabieg jest zupełnie nieinwazyjny, więc po wyjściu z gabinetu można od razu powrócić do codziennych obowiązków.

Czy oprócz żelu należy stosować dodatkowe kosmetyki? Czy trzeba na coś uważać?

Przez minimum 24 godz. nie należy nakładać na skórę środków, które mogą mieć działanie drażniące i wysuszające oraz obcisłych ubrań. Dodatkowo należy pamiętać o wszystkich zaleceniach przed zabiegiem, takich jak intensywne opalanie, przyjmowanie środków światłouczulających i zakazie wyrywania włosków.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

W większości przypadków zabieg nie pozostawia żadnych widocznych śladów. W przypadku osób z bardzo wrażliwą skórą, po zabiegu może wystąpić delikatne, utrzymujące się kilka godzin zaczerwienienie. Problem ten można zminimalizować, stosując łagodzący żel DepilConcept (rano i wieczorem), który dodatkowo wzmacnia działanie zabiegu. Ze względu na to ostatnie działanie, żel polecamy wszystkim osobom korzystającym z naszych zabiegów.

Efekty zabiegu fotodepilacji

Czy fotodepilacja jest skuteczna u wszystkich osób?

Zdarzają się pojedyncze przypadki, w których nie mówimy o zupełniej utracie włosków, a o znacznej ich redukcji, np. o 90%. Niemniej jednak, w przypadku braku możliwości usunięcia wszystkich włosków, utrata 90% z nich jest już bardzo dużym, satysfakcjonującym sukcesem. Jeśli skóra źle reaguje na zabieg już na samym początku, prosimy klientki o wykonanie badań hormonalnych. Często właśnie na tym polu pojawiają się problemy. Po ich wyeliminowaniu możemy z powodzeniem wrócić do zabiegów.

Skoro pojedyncze mieszki włosowe mogą się zregenerować, to czy w takim razie fotodepilację można uznać za trwałą metodę depilacji?

Nie ma na świecie metody depilacji, która zagwarantuje nam uzyskanie 100% efektu, utrzymującego się do końca życia. Ze względu na fakt, że nasz organizm posiada ogromne możliwości regeneracji i nieustannie jest poddawany działaniu różnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych (np. hormony, leki), jest to po prostu niemożliwe. Warto również zaznaczyć, że skóra jest żywym organem, który z biegiem czasu może wytworzyć zupełnie nowe mieszki włosowe, z których mogą pojawić się nowe włosy.

Fotodepilacja to najskuteczniejsza metoda trwałej redukcji owłosienia, która u znacznej większości osób daje trwały rezultat w postaci usunięcia wszystkich włosków pod warunkiem wykonywania raz w roku zabiegu przypominającego.

Czy uzyskane efekty są trwałe?

Serię zabiegów uznajemy za zakończoną w momencie, w którym włoski już nie odrastają. W znacznej większości przypadków, po zakończeniu serii wystarczy raz na pół roku, później raz na rokdo roku wykonać zabieg/zabiegi przypominające. Taki zabieg pozwala nam redukować mieszki włosowe, które zregenerowały się od ostatniego zabiegu.

Dlaczego nie możemy usunąć wszystkich włosków podczas jednego zabiegu?

Włosy przechodzą kolejno przez 3 fazy: anagen, katagen i telogen. Zabieg fotodepilacji jest skuteczny tylko wtedy, gdy włos jest w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Problem w tym, że włoski nie rosną jednocześnie – (inaczej przez pewien okres bylibyśmy zupełnie łysi!). Podczas pierwszego zabiegu działamy na część włosów, która jest aktualnie w kluczowym momencie rozwoju. Podczas kolejnego zabiegu działamy już na włoski, które dojrzały od ostatniej wizyty. I tak do momentu, aż uda nam się ”złapać” wszystkie włoski w kluczowej fazie ich wzrostu. Dodatkowo, liczba koniecznych zabiegów uzależniona jest od fototypu skóry (tzw. karnacji), rodzaju włosów, partii ciała poddanej depilacji, płci i wieku, a także profilu hormonalnego danej osoby.

Czy można skrócić ten odstęp w celu przyspieszenia efektu końcowego?

Doświadczenie pokazuje, że zwiększenie częstotliwości zabiegów nie przekłada się bezpośrednio na końcowy efekt. Nie ma więc powodu, by skracać odstęp między zabiegami. Nie mamy wpływu na cykl wzrostu włosów, nie przyspieszymy jego zmiany.

Jaki powinien być odstęp między zabiegami?

Między zabiegami zalecamy 3-4 tygodniowe odstępy. W tym czasie odrastają pierwsze włosy, które nie zareagowały podczas poprzedniego zabiegu. Jest to uzależnione od cyklu wzrostu włosów.

Jak długo trzeba czekać na efekty fotodepilacji?

Po około 2 tygodniach od zabiegu, część włosków wypada i pojawiają się gładkie prześwity pomiędzy odrastającymi włoskami. Podczas jednego zabiegu uszkodzonych zostaje średnio od 20 do 30% mieszków włosowych. Kolejne zabiegi pozwalają utrwalić ten efekt oraz zadziałać na pozostałe mieszki włosowe, które zwykle są już częściowo osłabione. Włosy w związku z tym rosną wolniej i są dużo słabsze. Ostateczny efekt uzyskujemy po wykonaniu serii minimum 7 -10 zabiegów, choć w indywidualnych przypadkach seria może być dłuższa.

Technologia redukcji owłosienia

Kilka lat temu korzystałam z fotodepilacji w zupełnie innym salonie i nie jestem zadowolona z efektów. Dlaczego zabieg na mnie nie zadziałał? Czy możecie mi coś zaproponować?

Istnieją pojedyncze przypadki osób, które nie uzyskują oczekiwanych efektów ze względu na czynniki wewnętrzne, zależne od organizmu np. problemy hormonalne. W znacznej większości przypadków brak efektów wynika jednak z kiepskiej jakości samego zabiegu. Mówimy tutaj o takich sytuacjach, jak złej jakości lub niesprawny sprzęt, zużyta lampa, zbyt niska moc zabiegu itp. W przypadku urządzeń do fotodepilacji regularna konserwacja ma naprawdę kolosalne znaczenie. Każda lampa ma zaprogramowaną konkretną ilość „strzałów”, jeśli ją przekroczymy, zabieg po prostu przestaje działać. Wymiana lampy jest bardzo kosztowna, co niestety rodzi pokusę, żeby na tym oszczędzić.

W salonach DepilConcept bardzo dbamy o regularną konserwację sprzętu i wymianę lamp. Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem IPL SHR, który jest równie skuteczny jak laser, jednak zapewnia dużo wyższy komfort zabiegu.

Jaka jest różnica między fotodepilacją a depilacją laserową?

Obie metody opierają się na podobnej technologii. Różnica polega na tym, że:
– depilacja laserowa stosowana jest punktowo, a urządzenie emituje wiązkę o jednej długość fali,
– fotodepilacja stosowana jest jednorazowo na większym obszarze, a podczas zabiegu emitujemy całe spektrum fal o różnych długościach i w różnych kierunkach.

W praktyce oznacza to, że podczas fotodepilacji możemy usuwać włosy rosnące na różnych głębokościach i u osób o różnych karnacjach. Zabiegi są bezbolesne, tańsze i szybsze niż depilacja laserowa. Jeśli chodzi o efekty obu zabiegów, to są one porównywalne.

Przeczytaj więcej na temat technologii IPL – kliknij.

Na jakim sprzęcie wykonywane są zabiegi IPL w DepilConcept?

W salonach DepilConcept zabiegi są wykonywane przy pomocy nowoczesnego sprzętu IPL SHR. Technologia SHR to skuteczniejsza i bardziej komfortowa odsłona klasycznego IPL. Możemy nią wykonywać zabiegi nawet przy jasnych włoskach i ciemniejszej karnacji. Zabiegi są bezbolesne i pozwalają uzyskać bardzo dobre efekty utraty zbędnego owłosienia. Efekty depilacji SHR są porównywalne do efektów klasycznej depilacji laserowej, która jest bolesnym i bardzo drogim zabiegiem.

Sprzęt w każdym salonie jest bardzo często serwisowany, a jego lampy są systematycznie wymieniane. Dzięki temu urządzenia wykazują bardzo wysoką skuteczność.

Masz jeszcze pytania?

Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych.

FreshMail.pl